Tunel na Janowie budzi obawy mieszkańców

Tunel na Janowie budzi obawy mieszkańców

- kategoria komentarze, Listy od czytelników
@Gazeta Rumska
Tunel na Janowie budzi obawy mieszkańców

Do Redakcji Gazety Rumskiej dotarło pismo od mieszkańca Janowa, który pragnął podzielić się swymi obawami odnośnie koncepcji budowy węzła integracyjnego przy dworcu na Janowie:

„Szanowni Państwo! O budowie tunelu przy ul. Gdańskiej pod torami słyszymy od kilku lat, na niemal każdym spotkaniu z władzami miasta jest mowa o budowie węzła integracyjnego i budowie tunelu w Janowie. Nie inaczej było na zebraniu Walnego Zgromadzenia, w którym uczestniczyłem. Ostatnio przeczytałem w spółdzielczym biuletynie, że miasto złożyło już dokumentację do Starostwa i czeka na pozwolenie na budowę. Jestem zwolennikiem budowy tunelu i budowy węzła integracyjnego. Zwłaszcza jego, bo węzeł usprawni komunikację. Oczywiście, szkoda Ośrodka Dziadka Lisieckiego, do którego widoku każdy z nas się przyzwyczaił, zwłaszcza, że w jego modernizację włożono niemało pieniędzy. Jednak młodzież z ośrodka dostanie nowe miejsce - oby lepsze.

Martwi mnie przy tym jedna kwestia. Każdy z mieszkańców Rumi oraz Trójmiasta wie doskonale, że w okresie wakacji i okołowakacyjnym przejazd przez ulicę Sobieskiego to istny koszmar. Natężenie ruchu jest tak wielkie, że każdego dnia korek od i do Obwodnicy Trójmiejskiej to norma. Obawiam się (zwłaszcza w dobie GPS-ów, googlemaps itp.), że ten skrót pod torami z ul. Sobieskiego na drugą stronę miasta, który niewątpliwie ma ułatwić życie mieszkańcom Rumi, spowoduje w tym okresie zwiększenie, i to olbrzymie, ruchu przez nasze osiedle. Bo jak łatwo się domyślić, część turystów, aby ominąć korek w stronę Półwyspu, pojedzie tunelem na ul. Gdańską aż do Dębogórskiej (prościutko) i tą ulicą albo do ul. Kosynierów w stronę Redy albo Dywizji WP w stronę Pucka.

Jestem za tunelem, bo niewątpliwie jest potrzebny. Pytanie tylko czy na pewno w tym miejscu? Nie bardzo uśmiecha mi się perspektywa zmiany naszego spokojnego osiedla w trasę tranzytową od maja do września - i to każdego roku. Mam nadzieję, że to tylko czarne wizje, ale sądzę że niebezpodstawne”.

Mieszkaniec Janowa

Tunel na Janowie budzi obawy mieszkańców

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *