250 tysięcy złotych dla mieszkańców Rumi

250 tysięcy złotych dla mieszkańców Rumi

- kategoria Aktualności
@Gazeta Rumska
250 tysięcy złotych dla mieszkańców Rumi

Niecodzienna akcja pozyskania, a następnie przekazania bezpłatnie żywności została zorganizowana w Domu Harcerza. – Rozdaliśmy 20 ton różnych towarów – mówi inicjator Bogdan Formella.

Akcja została zorganizowana dla mieszkańców Rumi na początku lipca. W ramach  asortymentu można było otrzymać czerwoną i zieloną paprykę w słoikach, zupki z makaronem w saszetkach i kubkach, sosy do mięsa i do przypraw w butelkach, kiełki soi i fasoli oraz marynaty do mięsa. Wartość towaru wyniosła ponad ćwierć miliona złotych.

 

250 tysięcy złotych dla mieszkańców Rumi
Mieszkańcy mogli otrzymać różne produkty, w tym paprykę, zupki z makaronem, sosy, kiełki oraz marynaty

To jeden z kilku programów, polegający na pozyskiwaniu żywności z prosto z fabryk. Jednocześnie prowadzone są też dwa inne – przekazywania towarów z Unii Europejskiej (program zakończył się w maju, a brało w nim udział 1 077 mieszkańców Rumi) oraz pozyskiwania żywności z krótkim terminem ważności, na której wykorzystanie jest niewiele czasu (w tym przypadku zgłosiło się prawie 120 rodzin, które cyklicznie korzystają z pomocy).

 

250 tysięcy złotych dla mieszkańców Rumi
– W ciągu minionego roku udało się pozyskać dla mieszkańców Rumi żywność o wartości prawie 1 milion złotych – mówi Bogdan Formella

Podsumowanie tych akcji robi wrażenie, ponieważ tylko w 2017 roku udało się pozyskać dla mieszkańców Rumi żywność o wartości prawie 1 milion złotych. Jest to rezultat współpracy pomiędzy Bankiem Żywności w Trójmieście, Stowarzyszeniem Nasza Rumia, rumskimi harcerzami i Ośrodkiem Centrum Przygody oraz gminą miejską Rumia. – Największe jednak podziękowanie należy złożyć wolontariuszom ze stowarzyszenia Nasza Rumia, gdyż to oni osobiście mają największy wkład w realizację tych zadań – zaznacza Bogdan Formella. – Rozładowują transporty, segregują żywność, a następnie osobiście przygotowują i rozdają towar mieszkańcom. To wspólna praca dla naszej Rumi.

 

 

250 tysięcy złotych dla mieszkańców Rumi

2 Comments

  1. Zatroskana Rumianka

    ciekawe ile na tym zarobił Pan Formella – w jego bezinteresowności wierzą tylko naiwni- kampania wyborcza – kupuje głosy za sos sojowy – żenada panie Formella !!!!

  2. Ciekawe ile z tych pieniedzy, ktorymi chwali sie Pan Formela to pieniadze z budzetu miasta, ktore dal burmistrz pasieczny.. :)

Komentowanie wyłączone