Poskarżył się na Burmistrza do Prezydenta

Poskarżył się na Burmistrza do Prezydenta

- kategoria Aktualności
Poskarżył się na Burmistrza do Prezydenta Działka znajduje się przy ulicy Kazimierskiej, która ciągnie się od boiska przy ul. Bukowej aż do miejscowości Kazimierz

Właściciel terenu umiejscowionego na obrzeżach Rumi po raz kolejny poskarżył się na Michała Pasiecznego. Teraz już nie do Starostwa Powiatowego, ale do Kancelarii Prezydenta RP oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego. Raz już jego skarga została odrzucona, więc wychodzi na to, że... krzywda była zgodna z prawem.

Zdaniem właściciela gruntu, burmistrz Pasieczny „bezpodstawnie i bezprawnie, bez wiedzy i zgody” dokonał „zaboru/kradzieży działek pod budowę nowej drogi przy użyciu specustawy oraz Starostwa Powiatowego w Wejherowie". W swojej skardze przedstawił sytuację organizacyjną (na jakim etapie jest sprawa) w chwili złożenia skargi. Zażądał natychmiastowego wstrzymania budowy drogi na prywatnym gruncie, zbudowania tej drogi na gruncie miejskim (jego zdaniem taka znajduje się w pobliżu), wsparcia finansowego na odbudowę gospodarstwa i maszyn rolniczych oraz „wstrzymania robienia bałaganu gospodarczego, geodezyjnego oraz administracyjnego”.

Skargi zostały przekazane do Rumi. Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego stwierdził, że to Rada Miejska jest właściwym adresatem, a organy województwa nie są od nadzorowania. Biuro Interwencyjnej Pomocy Prawnej Kancelarii Prezydenta RP napisało tylko, że „przesyła niniejszą skargę w celu jej rozpatrzenia”. W Starostwie Powiatowym właściciel terenu był osobiście, by przypomnieć, że jego zdaniem nowa droga zabiera „olbrzymią część areału” oraz, że „tnie i szatkuje grunty na bezmyślne kawałki”.

Pisma zostały przekazane do radnych w lipcu, ale kilka miesięcy temu, w maju, jedna skarga tego samego właściciela gruntu została już odrzucona. Rada Miejska, pod przewodnictwem Ariela Sinickiego, nie stanęła po stronie mieszkańca. Komisja Rewizyjna zauważyła wtedy, że burmistrz nie może wywłaszczać, ponieważ jest to kompetencja starosty, choć w tym samym dokumencie stwierdziła, że nikt inny, tylko właśnie Rumia faktycznie zleciła wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy układu drogowego na planowanych terenach inwestycyjnych. Zadanie zakłada budowę odcinka ul. Kazimierskiej od końca utwardzonego obecnie fragmentu tej ulicy (w kierunku północnym) do rejonu ogródków działkowych oraz drugi odcinek - biegnący wzdłuż ogródków działkowych w kierunku wschód-zachód i połączenie z drogą wojewódzką nr 100 (czyli ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego).

Projekt został przygotowany pod kątem uzyskania zezwolenia na realizacji inwestycji bazującego na specustawie drogowej, ponieważ zupełnie nowy przebieg ulicy na pewnym odcinku będzie przebiegać częściowo przez prywatne obecnie nieruchomości. "Przygotowana dokumentacja projektowa zakłada nowy pas drogowy, zlokalizowany między innymi częściowo na działkach stanowiących własność skarżącego”, napisali radni. To ma być spowodowane dobranymi rozwiązaniami projektowymi, a poza tym „inwestycja będzie realizowana w celu aktywizacji biznesowej i wykorzystaniu terenów obecnie niezagospodarowanych”, więc taka potrzeba… uzasadnia zabranie komuś gruntu. Mieszkańcowi i jego rodzinie pozostanie jedynie należne w takiej sytuacji odszkodowanie.

Poskarżył się na Burmistrza do Prezydenta
Działka znajduje się przy ulicy Kazimierskiej, która ciągnie się od boiska przy ul. Bukowej aż do miejscowości Kazimierz

 

Poskarżył się na Burmistrza do Prezydenta

6 Comments

 1. Wiadomo że te bzdety piszą pachołki partyjnego burmistrza Michała Pasiecznego !!! z naszych podatków z Promocji ,
  partyjny burmistrz Michał Pasieczny obiecał dać kasę na dzień dziecka ale olał dzieci i nie dał ani grosza tak samo było z okazji śniadania wielkanocnego też przyszedł PRZYZWOITKA z [PO] Ariel Sienicki z TTM żeby się pochwalić w TTM ale jedna Pani Go pogoniła razem z tą Telewizją Morską z Wejherowa aż do drogi .

 2. Szkoda ,że Zatroskana Rumianka nie ma cywilnej odwagi podać swego imienia i nazwiska co oczywiście nie przeszkadza jej wzywać innych do uczciwości.
  Myślę,że powinna dbać sobie spokój z pisaniem tych bredni.
  Wszyscy w Rumu wiedza,że na pomoc potrzebującym burmistrz daje tylko tyle co musi bo prawo tego wymaga a całą resztę dają wolontariusz pracujący za dziękuję w przeciwieństwie do zatroskany o której wiemy że to Pani B.z urzędu szczęka za nasze pieniądze
  W związku z jej pisaniem muszę się zrównać z jej poziomem i podpisać się pseudonimem zbulwersowany Rumianie

 3. OJ ZATROSKANO RUMIANKO CHYBA Z [PO] DO TEGO STOWARZYSZENIA NALEŻY W SAMEJ RUMI 98-OSÓB A SĄ DWA ODDZIAŁY I TAM JEST 46-OSÓB TO CO NAM JEST WIADOMO TO PARTYJNY BURMISTRZ M.PASIECZNY I JEGO PLECAKI NIE ZROBILI PRAWIE NIC !!! TYLKO MIESZKAŃCOM PODCZAS SPOTKAŃ Z MÓZGU WODĘ BO TE BAJKI O ZŁOTEJ RYBCE SIĘ NIE SPRAWDZILI . ALE O TYM POKAŻĄ WYBORY SAMORZĄDOWE I NAWET SĄDY PRZED JAKIMI TOCZĄ SIĘ PROCESY W SPRAWACH GMINY I INNYCH .

 4. Zatroskana Rumianka

  Szanowne Stowarzyszenie Przeciwdziałaniu Korupcji- co to za nowy twór?? gdzie zarejestrowane gdzie znajdę status,z czego finansowane ?? czy może raczej powinnam napisać Stowarzyszenie Nasza Rumia, Panie Formella, Pani Muszyński??? - naprawdę to staje się już nudne - ta sama tematyka, ten sam styl a raczej brak. Pan Michał Pasieczny przez 4 lata zrobił bardzo dużo
  i należy pozwolić mu dalej działać. Nie kupuje głosów zupkami, jabłkami. Ciesze się że NR pomaga ludziom najuboższym w Rumi ( chociaz z tym tez bym polemizowała) ale dlaczego Panie Formella nie napisze pan z jakich środków !!! - ze środków z UM czyli tak naprawdę wszystkich nas podatników uczciwie pracujących i płacących podatki.Kampanię wyborczą trzeba prowadzić uczciwie i przejrzyście. Nie męczy pana patrzenie w lustro ???
  ps: jak byc harcmistrzem przez 34 lata mając 50 - ciekawe :-)

 5. Zatroskana Rumianka

  Stowarzyszenie Przeciwdziałaniu Korupcji czyli kto - Pan Muszyński i Pan Formella i stowarzyszenie Nasza Rumia??? szkoda że nie maja odwagi prowadzić uczciwej i rzetelnej walki przedwyborczej - łatwo jest krytykować wszystkich dookoła i obecną władze, która w moim mniemaniu sporo zrobiła i trzeba jej dać mandat zaufania na kolejne 4 lata - a stowarzyszenie nasza Rumia czy przeciwdziałaniu korupcji niech najpierw spojrzy w lustro i oceni swoją moralność i uczciwość oraz zajmie się tym co robi do tej pory czyli rozdawaniem żywności pozyskanej w ramach projektu Urzędu Miasta - oni tylko rozdają te makarony, kasze a tak naprawdę kasę na prowadzenie tych akcji pochodzą z naszych pieniędzy podatników z Rumi.
  Panie Michale Pasieczny - niech się Pan nie poddaje wiele osób stoi za Panem i nie dlatego że dostali od pana jakiś sos, makaron czy jabłka.

 6. Stowarzyszenie Przeciwdziałaniu Korupcji

  Nie pierwszy raz że Partyjna władza z[PO]Która rządzi naszym miastem 4-lata kłamie łamie prawo nie jest Pan sam oszukany przez partyjnego burmistrza Michała Pasiecznego są więcej ludzi którzy szukają pomocy jest Pan który przez 2-lata nie dostaje odpowiedzi na swoje pisma gdzie się mieszkaniec Rumi zwraca o naprawę jego płotu gdzie został uszkodzony przez pracowników z [PUK[ w Rumi Pan który mieszka przy ul. Harcerskiej ma ponad 70-lat ale KLAKIERZY PARTYJNI Z [PO] I JEGO MAFIA RADNI GDZIE NA 21-RADNYCH JEST 16-KLAKIERÓW Z [PO] i co taki Florian Mosa jako radny z [PiS-u nie będzie się wychylał bo robi projekty dla blaszaka czas skończyć z tym Towarzystwem Wzajemnej Adoracji w Rumi i wybrać GOSPODARZA na Burmistrza bezpartyjnego jaki jest Bogdan Formella Harcmistrz od 34-lat

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *