Uczniowie "Hipolita" uczyli się w Irlandii

Uczniowie "Hipolita" uczyli się w Irlandii

- kategoria Edukacja
@Gazeta Rumska
Uczniowie "Hipolita" uczyli się w Irlandii

Dla 18-osobowej grupy uczniów z Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2 w Rumi wakacje okazały się nie tylko wspaniałym okresem do wypoczynku, ale również czasem, w którym mogli doskonalić swoje umiejętności zawodowe i językowe.

Wszystko to za sprawą udziału w projekcie PO WERVET „Młodzi kucharze na rynku pracy - praktyki zagraniczne doskonałą formą dokształcania młodzieży i szansą na lepszą pracę”. W ramach tego, dofinansowanego z Funduszy Europejskich, programu operacyjnego "Wiedza Edukacja Rozwój" młodzież w dniach od 2 do 29 lipca odbyła praktyki zawodowe w irlandzkiej miejscowości Youghal w hrabstwie Cork. Młodzi adepci sztuki kulinarnej poznali specyfikę pracy w irlandzkich zakładach gastronomicznych, co wiązało się również z poznawaniem regionalnej kuchni. Ważnym uzupełnieniem stażu zawodowego była również możliwość pogłębienia umiejętności językowych na specjalnie organizowanym kursie oraz w sytuacjach codziennych, nocleg bowiem zapewniały miejscowe rodziny.

Partnerem projektu w Irlandii była firma Your International Training, która zorganizowała między innymi wycieczki do Cork i klifów w Ardmore. Opiekunami młodzieży były nauczycielki: Marta Ulatowska, Małgorzata Więcek, Małgorzata Rzepa i Dorota Gaszta. Tegoroczny wyjazd młodzieży z popularnego rumskiego Hipolita, to już trzeci zagraniczny staż dofinansowany z projektów europejskich. Wszystko wskazuje, że absolwenci tej szkoły nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy na krajowym i europejskim rynku.

Artykuł i zdjęcia: Dorota Gaszta

Uczniowie "Hipolita" uczyli się w Irlandii

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *