Święto patrona Rumi

Święto patrona Rumi

- kategoria Aktualności, Imprezy w mieście
@Gazeta Rumska
Święto patrona Rumi

W środę 15 sierpnia przed południem odbyła się uroczysta msza w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszy na mogiłach żołnierzy i wójta Hipolita Roszczynialskiego oraz przy pomniku AK przedstawiciele władz miasta z asystą wojskową złożyli kwiaty.

Kwiaty złożyli również kombatanci i reprezentujący rumskich narodowców Kamil Blok. Po południu na kompleksie boisk „Salos" przygotowany został festyn z okazji święta patrona Rumi, którym jest św. Jan Bosko (Rada Miejska zadecydowała o patronie 31 stycznia 2016 roku na sesji nadzwyczajnej).

Podczas festynu dla zebranej publiczności wystąpił chór Sound'n'Grace, który koncertuje w bardzo różnych miejscach Polski, z teatrami włącznie. Zespół porusza się w nurcie łączącym ze sobą elementy funk, soul, jazz, groove oraz r'n'b. Miesza gatunki, ale przede wszystkim zwraca uwagę na wysoki poziom muzyczny oraz jakość aranżacji i wykonań. Oprócz chóru wystąpił m.in. zespół Kanaan (który działa od 2011 roku i występował już np. na festiwalach Debiuty 2013, gdzie otrzymał nagrody jury oraz publiczności, Chrześcijańskie Granie i na Gospel Festiwal na zamku w Gniewie).

W licytacjach przeprowadzonych na festynie można było wygrać np. zaproszenia na koncerty Sławomira i płytę z kolędami w wykonaniu zespołu „Śląsk", płytę grupy Bajm oraz obrazy. Były dmuchane zamki dla dzieci, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, stoiska z frytkami i gadżetami dla dzieci oraz mecz piłki nożnej (naprzeciwko siebie stanęli sportowcy i samorządowcy). Podczas imprezy radni pozyskiwali pieniądze na cel charytatywny, w zamian częstując ciastem. Na pomoc Panu Kazimierzowi z Rumi, podczas festynu udało się zebrać około 6000 zł.

TK
Święto patrona Rumi

1 Comment

  1. A Czy Radna z [PO] Karolina Rydzewska oraz Teresa Jałocha i Hanna Cegelska mieli zezwolenie na sprzedaż kawy i ciastek ? widziałem że Policja się tym tematem interesowała ale byli na widok mundurowych przestraszeni .
    Teraz podczas sesji Michał Pasieczny chce zmiany budżetu i zakupić samochód dla Centrum Integracji Społecznej żeby jeszcze jeden Etat mieć dla swojego kolegi z [PO] bo Radna Karolina Rydzewska musi mieć kierowcę do robienia zakupów podczas pracy widać Ją w każdym sklepie .

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *