Motocykliści mogą spodziewać się kontroli. Rusza policyjna akcja.

Motocykliści mogą spodziewać się kontroli. Rusza policyjna akcja.

- kategoria Aktualności
@Gazeta Rumska
Motocykliści mogą spodziewać się kontroli. Rusza policyjna akcja.

Od jutra (23 sierpnia) motocykliści mogą spodziewać się kontroli na terenie woj. pomorskiego. KW Policji w Gdańsku rusza z akcją "Motocykle".

Przekraczanie dozwolonej prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów, jazda bez uprawnień i poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie - na te wykroczenia policjanci zwrócą w najbliższych dniach szczególną uwagę.

W roku 2017 motocykliści uczestniczyli w 2240 wypadkach drogowych, w których zginęło 218 kierujących motocyklami i 13 pasażerów. W zeszłym roku, właśnie w sierpniu zginęło najwięcej użytkowników jednośladów – 407. Do 51,3% wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści lub ich pasażerowie, przyczynili się inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi. Główną przyczyną tych zdarzeń było nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu – 754 wypadki w których zginęły 54 osoby. Motocykliści byli sprawcami 915 wypadków, w których zginęło 127 osób. Główną przyczyną tragicznych zdarzeń było niedostosowanie prędkości do warunków – 529 przypadków w których zginęło 77 osób, a 515 zostało rannych.

- informuje Policja.

Główne grzechy

"Nadmierna prędkość, jazda na jednym kole, wykonywanie niebezpiecznych manewrów, jazda bez wymaganych uprawnień" to główne „grzechy” motocyklistów. Mundurowi zapowiadają, że reagować na nie będą bezwzględnie.

Lepiej nie uciekać

"Piraci drogowi" mogą być zaskoczeni, ponieważ kontrola będzie odbywała się przy użyciu samochodów nieoznakowanych. Oprócz samochodów policjanci wsiądą na oznakowane motocykle.

Policja przestrzega także przed ucieczką. "(...) podjęcie ucieczki jest zachowaniem skrajnie niebezpiecznym, którego konsekwencją jest zatrzymanie prawa jazdy oraz skierowanie sprawy do sądu" - ostrzega Gdańska Komenda Wojewódzka. Za takie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3  miesięcy do 5 lat.

 

źródło: www.pomorska.policja.gov.pl

Motocykliści mogą spodziewać się kontroli. Rusza policyjna akcja.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *