Trwają prace na stadionie

Trwają prace na stadionie

- kategoria Sport
@Gazeta Rumska
Trwają prace na stadionie

Nowa bieżnia ma służyć nie tylko lokalnym sportowcom, ale będzie również wykorzystywana na potrzeby ogólnopolskich zawodów. Bieżnia ma mieć 4 tory, jednak, jak informuje Urząd Miasta, docelowo ma być ich 6.

W ramach prac zdemontowane zostają stare trybuny i niskie ogrodzenie. Wycinane są także drzewa. Długość bieżni pozostanie niezmieniona i wyniesie 400 m. Żwirowa nawierzchnia zastąpiona zostanie tartanem - specjalnym tworzywem sztucznym przeznaczonym do wykładania bieżni sportowych. Nowa bieżnia będzie wyposażona w system odwadniania, by uniknąć tworzenia się kałuż po deszczu. Oprócz przebudowy, prace obejmują budowę boiska lekkoatletycznego do treningów.

Trwają prace na stadionie

Jak informuje Urząd Miasta, w planach jest też "przebudowa rozbiegu do skoku w dal i trójskoku, rzutni do rzutu kulą, a także budowa zakola lekkoatletycznego do skoku wzwyż. Przewidywana jest również wymiana bramek na boisku trawiastym, nowe oświetlenie oraz ogrodzenie".

Koszt inwestycji to 5 mln zł. 900 tys. zł. Część kwoty pochodzi ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a prawie 400 tys. z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

Trwają prace na stadionie

1 Comment

  1. bardzo dobra inwestycja, kolejne srodki przeznaczone na rozwoj sportu w miescie, tak trzymac!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *