Teatr dla wszystkich w Rumi

Teatr dla wszystkich w Rumi

- kategoria Kultura, Miejski Dom Kultury, Stacja Kultura
Teatr dla wszystkich w Rumi

Miejski Dom Kultury organizuje w tym miesiącu dwa spektakle i warsztaty, Dom Kultury „Janowo" rodzinne spotkanie teatralne, a Stacja Kultura - Biblioteka Rumia zajęcia teatralne dla młodzieży.

Teatralną jesień w MDK rozpoczyna „Pierwsza lepsza, czyli komedia w jednym akcie" Aleksandra Fredry. Bohater miłosnej opowieści chciałby się ożenić, jednak... sam nie wie czy powinien, ponieważ wybranka jego serca jest wdową. Zdaje się więc na los i przypadkowy wybór, ale co z tego wyniknie, można zobaczyć w Miejskim Domu Kultury. Reżyseria: Elżbieta Mrozińska, obsada: Angelika Weichbrodt, Michał Cyran, Aga Skawińska, Piotr Lewicki, premiera: 20 września, godz. 18.00.

Pod koniec miesiąca ponownie wystawiona będzie „Noc Helvera" Ingmara Villqista - trudna sztuka o relacjach dwóch osób, konsekwencjach decyzji z przeszłości i ciężkich wyborach. Reżyseria: Agnieszka Skawińska, obsada: Piotr Lewicki, Magdalena Bochan-Jachimek, termin: 27 września, godz.18.00.

Dla osób lubiących występować na scenie, w wieku 15 - 100 lat, chcących się sprawdzić i mających artystyczną duszę przygotowana została sekcja teatralna w MDK. Instruktorem jest Piotr Lewicki. Kontakt w sprawie zapisów pod telefonem: 730 130 910, spotkanie organizacyjne: 21 września godz. 17.30. Oprócz tego w MDK po wakacjach zaczynają działać inne sekcje: gier planszowych (więcej informacji: 698 613 048, instruktor: Michał Gaj) i nauki gry na gitarze (więcej informacji: 515 075 487, instruktor: Marek Konopka).

W tym czasie także Stacja Kultura - Biblioteka Rumia zaprasza do zabawy w teatr, doskonałego narzędzia poznawania siebie, pracy nad sobą, kształtowania osobowości i odkrywania ukrytego potencjału. Osoby biorące udział w zajęciach będą uczyć się, jak ważnym czynnikiem życia człowieka jest słowny akt komunikacji i tworzenie dialogu poprzez gest i mimikę (język ciała), intonację oraz słowo. Celem ambitnych zajęć jest ciekawe zagospodarowanie wolnego czasu, opanowanie umiejętności pracy w duecie i małych zespołach oraz umiejętność wyrażania uczuć i nazywania swoich emocji. Zajęcia są przeznaczone dla młodzieży w wieku od 12 do 17 roku życia. Prowadzący: Anna Rekowska oraz Dorota Wolter. Zapisy: dorpp@wp.pl lub a.rekowska@op.pl.

Na teatr zaprasza również Dom Kultury „Janowo". Teatr Qfer z Gdańska, jedna z pierwszych profesjonalnych inicjatyw teatralnych działających na terenie Trójmiasta,wystawi spektakl „Zajączek Bączek". Przedstawienie będzie częścią cyklu "Rodzinne Spotkania Teatralne". Termin: 23 września, godz. 16.00.

JG

Teatr dla wszystkich w Rumi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *