Antypromocja Rumi w internecie

Antypromocja Rumi w internecie

- kategoria Aktualności, opinie
Antypromocja Rumi w internecie

Władze miasta wielokrotnie chwaliły się, że za promocję Rumi w różnych mediach musiałyby zapłacić tysiące złotych, a tymczasem mają to za darmo. Chyba jednak wzięto pod uwagę tylko niektóre publikacje dotyczące imprez sponsorowanych (lub promowanych) przez urząd miasta, a pominięto inne, na które Urząd nie ma wpływu.

Portal Samorządowy utworzył serwis internetowy, w którym można oceniać i komentować działalność polskich samorządowców (kadencja 2014-2018). Pod zdjęciem Michała Pasiecznego opublikowana jest rzetelna informacja, że burmistrzem Rumi został z ramienia Platformy Obywatelskiej, w wyborach samorządowych w 2010 roku uzyskał najlepszy wynik ze wszystkich kandydatów PO i objął mandat radnego, we wrześniu 2013 roku został powołany przez Radę na funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej Rumi, a na burmistrza Rumi wybrano go w II turze głosowania w 2014 roku. Oprócz tej notki biograficznej są opinie mieszkańców, a na te władze wpływu już nie mają. Może dlatego wiele z nich jest negatywnych?

Jedna z osób pisze, że "kadencja M. Pasiecznego to zmiany personalne. W placówkach jemu podległym zatrudnieni są koledzy, rodzina, znajomi znajomych. Kolesiostwo w najlepszym wydaniu. Każdemu mówi to, co ten ktoś chce usłyszeć. Obiecanki na co dzień. Bałagan w oświacie. Nie wiem za co nagroda Lidera Oświaty. Nie mój kandydat". Następna osoba pyta, "co z "obiecaną" siedzibą Urzędu Miasta i Ośrodkiem Pomocy Społecznej? Jak te kobiety mają pracować w tym baraku?"

Są i pozytywne głosy, a przynajmniej kilka. Zacytujemy jeden z nich w całości: „W zeszłym tygodniu byłam u burmistrza ze sprawą, której nie mogłam załatwić od kilku miesięcy. Pan Burmistrz jest człowiekiem bardzo sympatycznym, ale i konkretnym, potrafi wypracować taki kompromis, który jest korzystny dla obu stron, a do tego jest bardzo życzliwy i co najważniejsze chce pomóc. Człowiek z ludzką twarzą”. Niestety, nie wiemy o jaką sprawę chodzi, ale inni mieszkańcy piszą w swoich negatywnych opiniach - a takich jest najwięcej, - że np. Burmistrz Pasieczny "zdemolował wszystko, załatwił pracę członkom rodzin radnych, zwiększył zatrudnienie w UM o prawie 60%, obsadził na stanowiskach kolegów z rugby i koleżanki MOPS, PUK, MDK, wszystkie szkoły łącznie z wicedyrektorami. Razem z Sinickim robią dobry PR. Poza realizacją paru inwestycji z budżetu obywatelskiego, nic więcej nie zrobiono. Dużo mówi, mało robi, ale ma fantastyczne wizualizacje bez rzeczywistych planów i zgód na budowę..." (jest to opinia której nikt nie prostował).

Kolejna osoba uważa, że Burmistrz „tylko pięknie się uśmiecha i unika mieszkańców przychodzących z problemami”. Inny mieszkaniec podsumowuje swoją opinię nadzieją, że burmistrz "uderzy się w pierś i nie będzie startował w wyborach, a następny pisze krótko: „To nie jest mój burmistrz. Tylko kolesiostwo i nic więcej”.

JG

Antypromocja Rumi w internecie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *