Wyremontowany fragment ulicy Abrahama

Wyremontowany fragment ulicy Abrahama

- kategoria Aktualności, Miasto
@Gazeta Rumska
Wyremontowany fragment ulicy Abrahama

O ten remont apelowaliśmy na łamach „Gazety Rumskiej”. Z ulicy Abrahama, równoległej do Dąbrowskiego, korzystają osoby mieszkające albo podróżujące w rejon torów kolejowych, jak i te chcące uniknąć korków w centrum miasta.

Umowa na wykonanie prac została podpisana w wakacje. Nowa nawierzchnia (kostka brukowa zamiast dużych i nierównych płyt drogowych) powstała od ulicy Piłsudskiego do mostku nad Zagórską Strugą. W ramach prac zaplanowano także krawężniki i chodniki, podniesienie skrzyżowania z ulicą Morską, zamontowanie progów zwalniających i przejścia dla pieszych oraz wykonanie remontu mostku nad rzeką.

Wartość inwestycji została określona na 650 tysięcy złotych, o czym powiedziała w „Rumskich Nowinach” radna Małgorzata Łoboz. Choć nie wiedzieć czemu przy temacie, który od kilku lat poruszał radny Michał Kryża, nagle wypowiada się… nauczycielka (być może chodzi o to, że startowała z okręgu, który obejmuje tę ulicę). Również my pisaliśmy, że potrzebny jest tam remont. Niestety nie obejmuje on całej ulicy, ale tylko jej część (600 metrów). W tej sytuacji czekamy razem z mieszkańcami na wykonanie następnych prac.

Wyremontowany fragment ulicy Abrahama

Wyremontowany fragment ulicy Abrahama

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *