Skandaliczne zachowanie posłów PO i Nowoczesnej na posiedzeniu Sejmu

Skandaliczne zachowanie posłów PO i Nowoczesnej na posiedzeniu Sejmu

- kategoria Polityka
Skandaliczne zachowanie posłów PO i Nowoczesnej na posiedzeniu Sejmu  Co słychać w Sejmie?

Na posiedzeniu Sejmu RP w dn. 4 października br. dyskutowany był obywatelski projekt ustawy dotyczący zwalczania chorób zakaźnych. (wstępnie pisałem o tym w jednym z poprzednich numerów Gazety Rumskiej).  Projekt ten podpisało  120 tys. osób.

Oczekują oni:

  1. Dobrowolności szczepień ochronnych, tak jak to się dzieje w 20 krajach europejskich (m. in. Niemcy, Hiszpania, kraje skandynawskie, Wielka Brytania).
  2. Obowiązkowego badania kwalifikacyjnego, poprzedzającego szczepienie.
  3. Informowania przez lekarza rodziców o możliwych powikłaniach poszczepiennych.
  4. Prowadzenia rzetelnej dokumentacji chorób poszczepiennych.
Skandaliczne zachowanie posłów PO i Nowoczesnej na posiedzeniu Sejmu
Poseł na Sejm RP Jan Klawiter

Ponieważ sam otrzymałem wiele uwag od rodziców nt. szczepień, przedyskutowałem z posłami klubu PiS propozycje działań w tym zakresie. Żeby była sprawa jasna  - nikt nie jest przeciwnikiem szczepień. Chodzi tylko o spełnienie warunków, które ucywilizują tę dziedzinę życia. Trzeba się przyjrzeć, jak to robią kraje rozwinięte gospodarczo. Procedowanie projektu obywatelskiego jest okazją do szczegółowego przyjrzenia się problemom i nie przesądza ostatecznym ustaleniom.

Podczas debaty nad ustawą posłowie klubu PiS i Kukiz’15 oraz posłowie niezależni akcentowali potrzebę wnikliwej pracy nad ustawą. Poseł Bartosz Arłukowicz, wypowiadając się w imieniu klubu PO, używał wielu inwektyw w stosunku do posłów, którzy ośmielili się poddać w wątpliwość aktualny sposób przeprowadzania szczepień. Posłowie ci byli porównywani do osób twierdzących, że „ziemia jest płaska”. Brak było w jego wypowiedziach argumentów merytorycznych, chociażby dotyczących doświadczeń krajów rozwiniętych gospodarczo w tej sprawie. Jego klubowi koleżanki i koledzy, również ci z klubu Nowoczesnej, wypowiadali się w podobnym tonie.

Wniosek z tej dyskusji jest taki, że „jaśnie oświeceni” nie muszą się posługiwać argumentami merytorycznymi, bo i tak „wiedzą”, że mają rację. Bardzo mnie bolały słowa pogardy kierowane do przedstawicieli osób, które podpisały projekt omawianej ustawy. Wygląda na to, że trudno będzie w tej kadencji Sejmu oczekiwać rzeczowej dyskusji, kiedy nawet tak niepolityczne zagadnienia budzą takie emocje. Pycha i egoizm nie są dobrymi doradcami.

Skandaliczne zachowanie posłów PO i Nowoczesnej na posiedzeniu Sejmu

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *