Czego oczekują mieszkańcy Rumi

Czego oczekują mieszkańcy Rumi

- kategoria Aktualności
Czego oczekują mieszkańcy Rumi

Na wstępie dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy zechcieli podzielić się ze mną swoimi spostrzeżeniami na temat rozwoju miasta.

Wiele jest jeszcze do zrobienia w temacie budowy nowych dróg, niektóre nie są skanalizowane i często po deszczu stają się potokami. Sporo jest także, szczególnie na obrzeżach miasta, dróg szutrowych i piaszczystych. Osobnym zagadnieniem jest budowa bezkolizyjnych rond i rozwiązanie problemu notorycznych korków na ulicy Sobieskiego, od strony Gdyni.

Niestety, mieszkańcom z którymi rozmawiałem, z przykrością przyznać trzeba, że Rumia jest miastem brudnym. To najbardziej widać przy przystankach i wiatach autobusowych. Pełno śmieci, niedopałków papierosów, puszek czy butelek po piwie. Ostatnio nagminne staje się też podrzucanie worków ze śmieciami pod kosze czy prywatne posesje. To nie tylko kwestia sprzątania miasta, a przede wszystkim właściwej postawy społecznej.

Czego oczekują mieszkańcy Rumi
Tomasz Kłeczek - kandydat do Rady Miejskiej

Ważnym zagadnieniem jest polepszenie infrastruktury jakby trochę zapomnianej dzielnicy Lotnisko i Starej Rumi, brakuje tam miejsc integracji, takich jak ogródki dziecięce, ławek, parku z miejscami na grilla. Ciekawą inicjatywą, często poruszaną w rozmowach z mieszkańcami, jest budowa strzelnicy. W obecnej dobie takie miejsce to nie tylko szkolenie i umiejętność posługiwania się bronią, ale także cel spotkań towarzyskich.

Idea rozwoju miasta powinna być jedna: Zmieniajmy słowa w czyny.

Wyżej wspomniane sprawy to oczywiście tylko część z problemów i potrzeb mieszkańców. Wszystkie te kwestie postaram się rozwiązać w Radzie Miasta. Jednak żebym miał taką możliwość, proszę o Państwa głosy w wyborach, które odbędą się już 21 października.

 

 

Tomasz Kłeczek - kandydat do Rady Miasta na liście KWW Bogdan Formella NASZA RUMIA w okręgu 3. (Lotnisko, Stara Rumia)

 

 

O kandydacie:

Rumianin od urodzenia. Tu się wychował, tu pracuje, tu założył rodzinę. Szczęśliwy mąż i dumny tata dwójki dzieci. Przedsiębiorca oraz społecznik. Choć młody wiekiem, ma już wiele osiągnięć na polu działalności społecznej dla Rumi i nie tylko.

Jego pasją jest historia i muzyka. Już jako 16-letni chłopak założył zespół muzyczny, w którym był wokalistą oraz grał na gitarze i lirze korbowej. Razem z zespołem zorganizował liczne koncerty oraz wydał płytę.

W roku 2014 wraz z grupą zaangażowanej, patriotycznej młodzieży założył Stowarzyszenie Narodowa Rumia, którego jest prezesem. Stowarzyszenie zorganizowało dla rumian szereg spotkań z ciekawymi autorami i historykami.

Od kilku lat organizuje w Rumi Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych dla uczczenia i oddania hołdu niezłomnym bohaterom walki o niepodległość Polski.

Jest pomysłodawcą i inicjatorem powstania pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego w Rumi, na którego budowę Stowarzyszenie pozyskuje obecnie środki.

Kierowane przez niego stowarzyszenie cyklicznie przeprowadza zbiórki pieniężne i akcje charytatywne dla rodzin oraz dzieci z Rumi, a także dla polskich dzieci mieszkających na Kresach.

Pełni funkcję członka Rady Politycznej Ruchu Narodowego.

Od roku pełni zaszczytną funkcję Marszałka rumskiego Orszaku Trzech Króli.

Prowadzi działalność gospodarczą polegającą na produkcji i dystrybucji odzieży patriotycznej. Jest wydawcą i redaktorem naczelnym Gazety Rumskiej, jedynej niezależnej gazety lokalnej w naszym mieście.

Szanowni Państwo,
Zamierzam nadal z zaangażowaniem pracować dla naszego miasta i jego mieszkańców. Jako radny, będę miał ku temu więcej możliwości niż dotychczas.
Dlatego proszę o Państwa głos.

Tomasz Kłeczek - miejsce 2 na liście "KWW Bogdan Formella NASZA RUMIA"

 

Czego oczekują mieszkańcy Rumi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *