Ognisko Niepodległości

Ognisko Niepodległości

- kategoria Aktualności
@Gazeta Rumska
Ognisko Niepodległości

10 listopada po raz pierwszy w Rumi harcerze i harcerki ZHR, włączając się w ogólnopolską akcję Ogień Niepodległości, zorganizowali ognisko niepodległościowe w Parku Starowiejskim przy MDK.

Frekwencja ok. 230 osób przerosła oczekiwania organizatorów. Uczestnicy, wśród których było bardzo wielu mieszkańców niezwiązanych z harcerstwem, śledzili z zainteresowaniem zaprezentowane treści. - To pokazuje, że taka forma ma szansę się przyjąć, stąd planujemy to powtarzać w kolejnych latach - zapowiadają organizatorzy.

Dzień później harcerze wzięli udział w składaniu kwiatów przed pomnikiem Wybickiego i Derdowskiego, skąd przemaszerowali na Mszę Świętą za Ojczyznę do Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych. Udział w głównym pochodzie Rumskiej Parady Niepodległości wzięło 60 zuchenek, zuchów, harcerek i harcerzy wraz z instruktorami.

"Widać, że z roku na rok rumski marsz przybiera na sile, cieszy się większą popularnością wśród mieszkańców i z pewnością rumskie środowisko ZHR będzie się z całą sumiennością włączać w tę inicjatywę w kolejnych latach" - zapowiadają harcerze z ZHR.

Ognisko Niepodległości

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *