Sukcesy rumskich tancerek

Sukcesy rumskich tancerek

- kategoria Kultura
@Gazeta Rumska
Sukcesy rumskich tancerek

Zespół Shadow z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Masta Dance" przywiózł 12 medali z Mistrzostw Świata federacji WADF.

Przez trzy dni, w dniach 22-24 listopada 2018, tancerki Masta Dance reprezentowały i promowały Miasto Rumia podczas odbywającej się w czeskim Libercu największej imprezy tanecznej na świecie. Zespół zaprezentował się w trzech stylach tanecznych - Contemporary Ballet, Jazz Dance oraz Artistic Dance Show w dwóch kategoriach wiekowych 9-11 lat oraz 12-15 lat.

Rumskie tancerki aż w 7 kategoriach zdobyły tytuł Mistrzyń Świata!

"Nasze dziewczyny spisały się dosłownie na medal i wypadły wyśmienicie na tle dużej konkurencji, która prezentowała bardzo wysoki poziom" - komentuje główny trener i choreograf Marta Miotke - "Cieszę się, że nie tylko grupowo osiągnęliśmy wspaniałe wyniki, ale też dlatego że po raz pierwszy nasza tancerka stanęła na najwyższym podium w kategorii solowej. Dziękuję dzieciom, instruktorom oraz rodzicom za ich ciężką pracę i zaangażowanie."

Szczegółowe wyniki tancerek Masta Dance:

Mistrzostwo Świata w kategorii jazz dance juniors solo: Daria Styn
Mistrzostwo Świata w kategorii contemporary ballet juniors trio: Daria Styn, Julia Rendaszka, Amelia Herrmann
Mistrzostwo Świata w kategorii contemporary ballet juveniles trio: Emilia Mrozowska, Julia Leszczyńska, Julia Zajda
Mistrzostwo Świata w kategorii jazz dance juveniles trios: Oliwia Skrzypek, Emilia Mrozowska, Julia Zajda
Mistrzostwo Świata w kategorii jazz dance juniors trios: Daria Styn, Dominika Pstrągowska, Małgorzata Masacz
Mistrzostwo Świata w kategorii contemporary ballet juniors small teams
Mistrzostwo Świata w kategorii artistic show dance juniors large teams
Wicemistrzostwo Świata w kategorii jazz dance juniors solo: Julia Rendaszka
Wicemistrzostwo Świata w kategorii jazz dance juniors small teams
Wicemistrzostwo Świata w kategorii jazz dance juniors showcases
Wicemistrzostwo Świata w kategorii contemporary ballet juniors showcases
II Wicemistrzostwo Świata w kategorii artistic dance show juniors small teams
IV miejsce w kategorii contemporary ballet juveniles duos: Oliwia Skrzypek i Julia Zajda
V miejsce w kategorii contemporary ballet juniors duos: Dominika Pstrągowska i Daria Styn
V miejsce w kategorii jazz dance juniors duos: Amelia Herrmann i Małgorzata Masacz
VII miejsce w kategorii jazz dance juveniles solo: Emilia Mrozowska

Skład reprezentacji UKS Masta Dance: Emilia Mrozowska, Julia Leszczyńska, Julia Zajda, Oliwia Skrzypek, Julia Mrozowska, Karolina Oglęcka, Joanna Pobłocka, Agata Szefka, Amelia Herrmann, Wiktoria Wieleba, Marta Kornowska, Julia Rendaszka, Maja Lewandowska, Małgorzata Gierczak, Małgorzata Masacz, Dominika Pstrągowska, Daria Styn, Agata Szaposznikow, Agata Barcikowska, Magdalena Kruszyńska, Patrycja Jankowska, Izabela Masacz.

Sukcesy rumskich tancerek

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *