Urbanistyczny absurd. Mamy dwie ulice Piłsudskiego.

Urbanistyczny absurd. Mamy dwie ulice Piłsudskiego.

- kategoria Aktualności
@Gazeta Rumska
Urbanistyczny absurd. Mamy dwie ulice Piłsudskiego.

Piłsudskiego – urbanistyczny absurd

14 grudnia Stowarzyszenie Narodowa Rumia złożyło wniosek do burmistrza o zmianę pewnego fragmentu ulicy w naszym mieście. Fragment, o którym mowa, to część ulicy Piłsudskiego, która nielogicznie rozdzielona jest na dwie zupełnie odrębne, nieprzylegające do siebie części. Jak pisze w uzasadnieniu wnioskodawca - zmiana nazwy krótszego z fragmentów przyczyniłaby się do uporządkowania przestrzeni urbanistycznej.

Ta ulica nie dość, że w pewnym momencie się rozwidla, to jeszcze do drugiej jej części trzeba się dostać z innej części Rumi. Nazwanie odcinka od ul. Dębogórskiej było co najmniej niezrozumiałe.  Takie rozdzielenie stanowi problem nie tylko dla przyjezdnych szukających odpowiedniej posesji, ale także dla mieszkańców Rumi.

Dmowskiego – ojca niepodległości w 100-lecie jej odzyskania

Zaproponowana nazwa dla uciążliwego odcinka ul. Piłsudskiego, to ul. Romana Dmowskiego.

Wnioskodawca uzasadnia:

„W setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę w całym kraju wspominamy i upamiętniamy osoby szczególnie zasłużone przez swoje dążenia do odzyskania suwerennego, niepodległego państwa Polskiego. W Rumi spośród grona „architektów niepodległości” nazwaniem ulic upamiętniono już Józefa Piłsudskiego, Ignacego Paderewskiego, Józefa Hallera oraz odpowiedzialnego za przyłączenie ziemi kaszubskiej do Polski Antoniego Abrahama - jednak brak wciąż ulicy Romana Dmowskiego, który mimo ogromnego wkładu w odbudowę Rzeczpospolitej, pozostaje w naszym mieście nadal niedoceniony.”

Swoje poparcie dla złożonego wniosku wyrazili:

Jan Klawiter – Poseł na Sejm RP, Łucja Słowikowska – Radna Powiatu Wejherowskiego, Tomasz Kłeczek - Prezes Stowarzyszenia Narodowa Rumia, Stanisław Tujaka – Członek Zarządu Okręgu Pomorskiego Ligi Polskich Rodzin.

 

 

 

 

 

Urbanistyczny absurd. Mamy dwie ulice Piłsudskiego.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *