Pobiegli w obronie życia dzieci nienarodzonych

Pobiegli w obronie życia dzieci nienarodzonych

- kategoria Aktualności, Sport
@Gazeta Rumska
Pobiegli w obronie życia dzieci nienarodzonych

„Biegiem do Matki Bożej Brzemiennej” to niezwykła pielgrzymka, która odbyła się 8 grudnia 2018 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pielgrzymi pobiegli z Rumi do Sanktuarium w Matemblewie, modląc się w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych. Pielgrzymkę zorganizował Klub biegaczy „Prawo do Życia”.

 

Rano, przed startem pielgrzymki, biegacze wzięli udział we Mszy św. w kościele pw. Bł. Edmunda Bojanowskiego w Rumi. Następnie, po rozważeniu pierwszej tajemnicy Różańca św. i udzieleniu im błogosławieństwa przez ks. Piotra Weigelta, wyruszyli na pielgrzymi szlak.

Pagórkowata, 34-kilometrowa trasa pielgrzymki z Rumi do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie prowadziła przez malownicze tereny Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na trasie biegu pielgrzymi zatrzymali się kilka razy na wspólną modlitwę różańcową: u groty Najświętszej Maryi Panny przy kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej w Gdyni Demptowie, w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach oraz przy przydrożnym Krzyżu w Gdańsku Owczarni.

Po około pięciu godzinach pielgrzymowania pątnicy dotarli do Sanktuarium w Matemblewie. Tam, przywitani przez ks. kanonika Andrzeja Pradelę, kustosza Sanktuarium, wspólnie odmówili ostatnią tajemnicę Różańca św., składając wszystkie intencje pielgrzymki u stóp Matki Bożej Brzemiennej.

To był dla mnie pierwszy bieg na 34 km – mówi Magdalena Mickiewicz. Nie wiedziałam jak zareaguje mój organizm, bo do tej pory biegałam regularnie tylko po 10 km. Z uwagi na to, że asystujący samochód stał często na naszej trasie czułam się zupełnie bezpiecznie. Z chęcią wezmę udział w kolejnych pielgrzymkach.

Pierwszy raz miałem okazję brać udział w tego typu wydarzeniu duchowo-sportowym. Podobała mi się atmosfera, radości, miłości, szczerości, otwartości, wspierania i modlitwy. Już choćby dlatego warto było wziąć udział w pielgrzymce – dzieli się swoimi wrażeniami Dariusz Dobrowolski. Zakończenie w Matemblewie wspaniałe: modlitwa u stóp Matki Bożej Brzemiennej, piękne powitanie przez księdza Andrzeja oraz pyszny poczęstunek – dodaje.

Pobiegliśmy uwielbiając Boga za dar życia i  przepraszając za zbrodnie aborcji. Naszą modlitwę i pątniczy trud ofiarowaliśmy w intencji szybkiego wprowadzenia w naszej Ojczyźnie dobrego prawa chroniącego życie wszystkich nienarodzonych dzieci oraz prosząc o nawrócenie i przemianę serc u przeciwników życia. Wypraszaliśmy też, za wstawiennictwem Pani Matemblewskiej, dar poczęcia i narodzin dziecka dla małżeństw pragnących potomstwa – wyjaśnia cele pielgrzymki Jacek Kłeczek z Klubu Biegaczy „Prawo do Życia”.

„Proście a otrzymacie”-  więc biegliśmy i prosiliśmy w intencjach wspólnych pielgrzymki, ale i własnych. Ta pielgrzymka miała jeszcze jeden ważny aspekt, mianowicie odbywała się w godzinie łaski. Jestem pewna, że była to pielgrzymka pełna łask. Myślę, że każdy z nas uczestników-pielgrzymów już je otrzymał lub nie będzie długo czekał na jej owoce  – mówi Urszula Zaborowska. – Wezmę udział w każdej następnej takiej pielgrzymce lub nawet o dłuższej trasie.

W pielgrzymce wzięło udział 14 biegaczek i biegaczy: Magdalena Mickiewicz, Joanna Reglińska, Katarzyna Walczuk, Adriana Wójtowicz, Urszula Zaborowska, Tomasz Długosz, Dariusz Dobrowolski, Radosław Górski, Sebastian Jażdżewski, Bartosz Klebba, Jacek Kłeczek, Krzysztof Paczoska, Michal Rogaczewski, Piotr Szczęsny.

Organizatorzy i pielgrzymi wyrażają wdzięczność i składają podziękowania osobom oraz instytucjom, które swoją życzliwością bądź materialnie wsparły organizację pielgrzymki:

- ks. kanonikowi Andrzejowi Pradeli, kustoszowi Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie,

- ks. kanonikowi Andrzejowi Gierczakowi, proboszczowi parafii Bł.Edmunda Bojanowskiego i Św. Antoniego Padewskiego w Rumi,

- ks. Piotrowi Weigeltowi, wikariuszowi w par. Bł.Edmunda Bojanowskiego i Św. Antoniego Padewskiego w Rumi,

- ks. kanonikowi Grzegorzowi Kuzborskiemu, proboszczowi par. Matki Boskiej Różańcowej w Gdyni Demptowie,

- ks. kanonikowi Krzysztofowi Czai, proboszczowi par. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach,

- ks. prałatowi dr. Jackowi Nawrotowi, wikariuszowi w par. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach,

- ks. Piotrowi Nadolskiemu, wikariuszowi w par. Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni Karwinach,

- p. Izabeli Kłeczek,

- p. Katarzynie Kłeczek,

- Fundacji Słowo,

- Wydawcy Gazety Rumskiej

- Panu Robertowi Kozyrze

- Nadleśnictwu Gdańsk.

 

Pobiegli w obronie życia dzieci nienarodzonych

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *