Napad na bank w Rumi

Napad na bank w Rumi

- kategoria Aktualności
@Gazeta Rumska
Napad na bank w Rumi

W Wigilię Bożego Narodzenia (24 grudnia) doszło do nietypowego zdarzenia w jednym z banków działających na terenie Rumi.

Przed południem do budynku banku przy ul. Dąbrowskiego wtargnął mężczyzna wyposażony w zabawkowy pistolet, którym groził pracownikom żądając pieniędzy. Jedna z pracownic wydała mu 2 tys. zł, druga 2,3 tys. zł. Po kradzieży podjął próbę ucieczki. Za sprawcą wybiegły wzywające pomocy kobiety. Zareagowało trzech przechodniów. Z powodzeniem podjęli próbę ujęcia sprawcy. Policjanci kryminalni, przyjeżdżając na miejsce, zastali na chodniku nieopodal banku szarpiących się mężczyzn.

Sprawca to 32-letni mężczyzna z okolic Białegostoku. Przyznał się do winy. Podczas przesłuchania tłumaczył policjantom, że dokonał napadu, ponieważ brakowało mu pieniędzy na święta.

"32-latek usłyszał już zarzut dotyczący przestępstwa rozboju, za który grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 12" - informuje Policja. 26 grudnia został wobec niego zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Napad na bank w Rumi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *