Nie będzie miejskiego sylwestra

Nie będzie miejskiego sylwestra

- kategoria Aktualności, Miasto
@Gazeta Rumska
Nie będzie miejskiego sylwestra

"W tym roku zrezygnowaliśmy z organizacji miejskiego sylwestra (...)" - informuje Urząd Miasta. Mieszkańcy nie kryją oburzenia. Na portalu społecznościowym rumski Urząd Miasta poinformował, że rezygnuje z organizacji sylwestra i pokazu sztucznych ogni. Jako powód podaje trwającą wciąż przebudowę bieżni oraz dobro zwierząt domowych. Wielu internautów nie pozostawia na Urzędzie suchej nitki, innych ucieszyła taka decyzja.

Na argument dotyczący przebudowy bieżni mieszkańcy odpowiadają, że inwestycja miała być zakończona 30 listopada. "Termin uległ zmianie ze względu na warunki pogodowe" - odpowiada Urząd i dostaje odpowiedź od Pani Karoliny: "Od października pogoda była słaba? Jesienią i wczesną zimą padało i było zimno? Kurczę, ale mieliście pecha w tym roku 😂 Te tłumaczenia z terminami są już przykre..".

"Śmieszne, aby ludzie układali się pod psy, a nie psy pod ludzi." - komentuje Pan Mateusz.

"Trudno nie doszukiwać się tu celowego zasłaniania się tymi nieszczęsnymi czworonogami. Serio, o ich dobro tu chodzi? Nie wierzę." - komentuje Pani Karolina.

Oburzenie mieszkańców dodatkowo potęguje fakt, że pod pretekstem dbania o zwierzęta całkowicie rezygnuje się ze wspólnego świętowania, zamiast zorganizować alternatywną formę wspólnej celebracji. Jako przykład pojawia się Gdańsk, gdzie zamiast odwoływać sylwestra można zorganizowano pokaz laserowych iluminacji.

"A co z pokazem laserowym ? Skoro już tak bardzo dbacie o zwierzęta ( czego nie byłi widać w poprzednich latach ) ?Trochę wstyd ,że w Rumi nie będzie pożegnania starego roku i powitania nowego. Niezbyt dobrze to świadczy o gospodarzach" - komentuje Pani Kamila.

Wśród licznych głosów krytyki znalazły się także głosy poparcia dla kontrowersyjnej decyzji urzędników.

"Mam nadzieję,że ze względu na dobro zwierząt, w kolejnych latach, również nie będzie świętowania z pokazem sztucznych ogni. Mój pies już się cieszy." - wyraziła zadowolenie Pani Dorota.

 

 

Nie będzie miejskiego sylwestra

1 Comment

  1. Jakie pseudo miasto takie i zakonczenie roku . Nic dodac nic ujac . Nie lepiej przylaczyc sie do Gdyni .

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *