Noga w nogę przemierzają kilometry

Noga w nogę przemierzają kilometry

- kategoria Aktualności, Ciekawostki
@Gazeta Rumska
Noga w nogę przemierzają kilometry

Tradycyjnie już w pierwszą sobotę nowego roku zainaugurował działalność w sezonie zimowym Klub Turystyki Pieszej "Noga w Nogę". Klub zaprasza wszystkich chętnych na wędrówki piesze w okolicy Rumi w styczniu, lutym i marcu.

Gwoździem programu każdej wycieczki jest palenie ogniska, w trakcie którego uczestnicy pieką kiełbaski i rozgrzewają się gorącymi napojami. Wycieczki prowadzi do celu znany i lubiany działacz społeczny Roman Łuczak, który od lat zajmuje się w Rumi aktywizacją ruchową mieszkańców.

Pierwsza w tym roku wycieczka była do Zbychowa. Pokonano trasę 11 km. Zwiedzający mogli podziwiać m. in. liczącego sobie około 200 lat jednego z najstarszych modrzewi europejskich. Drzewo to sięga 26 m wysokości i ma prawie 5 m w obwodzie. Na zakończenie odbyło się spotkanie towarzyskie z szampanem, drożdżówkami i śpiewaniem kolęd przy gitarowym akompaniamencie.

W koleje soboty stycznia celem wędrówki było m. in. Piekiełko i przejście Szlakiem Długiej Góry.

Kto może przyjść?

"Zaproszeni na wycieczkę są wszyscy chętni, którzy lubią piesze wędrowanie i bezpośredni kontakt z przyrodą" - zaprasza organizator wycieczek Roman Łuczak. "Na wycieczkę należy zabrać ze sobą przede wszystkim plecak pełen dobrego humoru" - dodaje.

Zbiórka chętnych do udziału w zwiedzaniu odbywa się w każdą sobotę o godz. 10.00 przed dworcem PKP w Rumi. Wycieczka może być odwołana w razie wystąpienia opadów deszczu.

Piechur ST

Noga w nogę przemierzają kilometry

Noga w nogę przemierzają kilometry

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *