Komendant Policji przechodzi na emeryturę

Komendant Policji przechodzi na emeryturę

- kategoria Aktualności
@Gazeta Rumska
Komendant Policji przechodzi na emeryturę

Pełniący obowiązki komendanta Komisariatu w Rumi mł. insp. Sławomir Król po ponad 27 latach pracy w Policji przechodzi na emeryturę. Funkcję Komendanta po doświadczonym policjancie obejmie nadkom. Krystian Herbasz.

11 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie odbyło się uroczyste pożegnanie mł. insp. Sławomira Króla. Na uroczystości obecny był m. in. burmistrz Michał Pasieczny, komendant rumskiej Straży Miejskiej Roman Świrski oraz przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa radny Krzysztof Woźniak. W trakcie spotkania wręczono komendantowi upominki i przekazano obowiązki Komendanta delegowanego z KPP w Wejherowie nadkomisarzowi Krystianowi Herbaszowi.

Młodszy inspektor Sławomir Król wstąpił do Policji w 1991 roku. W 2006 roku został naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w Wejherowie. 1 lutego 2017 r. objął stanowisko zastępcy komendanta Policji w Rumi. 3 kwietnia 2018 roku powierzono mu funkcję pełniącego obowiązki komendanta. Jak twierdzą jego przełożeni, podczas służby wykazywał się dużym zaangażowaniem oraz ogromną wiedzą, a podejmowane przez niego działania miały realny wpływ na poprawę bezpieczeństwa. Cieszył się uznaniem i szacunkiem wśród podlegających mu funkcjonariuszy.

 

Źródło: UM Rumia

Komendant Policji przechodzi na emeryturę

1 Comment

  1. To jest kłamstwo wszyscy Policjanci z Komisariatu Policji w Rumi z radością go żegnali żeby odszedł na emeryturę . Bo Jako Komendant Komisariatu Policji nie zdał egzaminu jako może dochodzeniowiec może i był dobry ale jako szef Nie ! i dla tego odszedł to był najkrócej urzędujący Komendant w Rumi . Remont Komisariatu będzie do kończony w marcu .

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *