Osłabione „Akademiczki" nie dały rady

- kategoria Aktualności, Sport
@Gazeta Rumska

Przegraną 0:3 zakończył się ostatni mecz juniorek Akademii Piłki Siatkowej Rumia z UKS Orzeł Spartą Braniewo.

Akademiczki", pełniące w spotkaniu 12 stycznia rolę gospodyń, grały w osłabionym składzie, co już od początku dawało negatywne efekty (zabrakło znanych również z II ligi Weroniki Konefke oraz Kaliny Chełmińskiej). Gdy dziewczęta zaczęły się rozkręcać, było za późno aby wygrać mecz. Pierwszy i drugi set należały do gości (przyjezdne wygrały z Rumią do 17 i do 21 punktów), w trzecim to „Akademiczki" wyszły na prowadzenie. Ostatecznie jednak musiały uznać wyższość gości, ponieważ zakończył się on wynikiem 25:27.

Mecz odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi (I Liceum Ogólnokształcące) i był ostatnim spotkaniem juniorek Akademii Piłki Siatkowej Rumia. Drużyna z Malborka (w grupie juniorek występująca pod nazwą UKS Orzeł Sparta Braniewo) dzięki swojej wygranej będzie gospodarzem Finału Mistrzostw Województwa Juniorek, który jest planowany na pierwszą połowę lutego 2019.