Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Rumi [FOTORELACJA]

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Rumi [FOTORELACJA]

- kategoria Aktualności, Imprezy w mieście
@Gazeta Rumska
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Rumi [FOTORELACJA]

Z przekazanych w ciągu jednego dnia datków oraz z licytacji uzbierało się ponad 102,5 tysiąca złotych. W weekend 12 i 13 stycznia 2019 pomóc można było również w inny sposób - oddając krew oraz zapisując się do bazy Fundacji DKMS.

- WOŚP gra dla wszystkich ludzi, od najmłodszych do najstarszych - powiedziała Jolanta Król, dyrektor MOSiR-u i szefowa Sztabu WOŚP w Rumi podczas przywitania uczestników.
Następnie występowały przedszkola, szkoły i grupy taneczne, a ich prezentacje były przeplatane pokazami grup tanecznych oraz licytacjami różnych przedmiotów przekazanych na rzecz Orkiestry. Oferowano np. dziecięce body z logo WOŚP, ręczniki z haftem dla babci i dziadka, voucher do restauracji na Zagórzu, piłkę do koszykówki z autografem Marcina Gortata. Kwoty zaczynały się od kilkudziesięciu złotych.

Na antresoli hali MOSiR zostały ustawione stoiska m.in. z watą cukrową i popcornem dla dzieci, wystawą pająków oraz punkty przygotowane przez szkoły - między innymi punkt fryzjerski. I Liceum Ogólnokształcące zorganizowało także kawiarenkę ze słodkościami.

- Pomagamy, próbujemy bić kolejne rekordy - powiedział Burmistrz Michał Pasieczny, co udało się i w tym roku. Łączna zebrana na rzecz WOŚP kwota w Rumi to 102,5 tysiąca złotych, czyli ponad 25 tysięcy zł więcej niż rok temu.

- Jesteśmy dumni z mieszkańców, że tak chętnie uczestniczą w akcjach - stwierdził Przewodniczący Rady Miejskiej Rumi Ariel Sinicki. Oprócz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bowiem odbywały się akcje oddawania krwi oraz rejestrowania potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Krew oddało (tym razem w Zespole Szkół Ogólnokształcących, a nie w przychodni) 160 osób, co dało 72 litry płynu, a do Fundacji DKMS, której stoiska znajdowały się w kilku miejscach miasta, zarejestrowało się łącznie 291 osób. Zapewne wpływ na tę liczbę miał fakt, że pomocy potrzebuje 24-letni Damian Bojar, absolwent ZSO w Rumi, dla którego jedyną szansą na zdrowie jest przeszczep. Co roku w Polsce około 800 pacjentów zostaje zakwalifikowanych do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego, ale co piąty polski pacjent nie znajduje swojego bliźniaka genetycznego. Dlatego kolejni potencjalni dawcy to większe szanse na zdrowie.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Rumi [FOTORELACJA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *