Rumianie oddali hołd śp. Pawłowi Adamowiczowi [VIDEO + FOTO]

Rumianie oddali hołd śp. Pawłowi Adamowiczowi [VIDEO + FOTO]

- kategoria Aktualności
@Gazeta Rumska
Rumianie oddali hołd śp. Pawłowi Adamowiczowi [VIDEO + FOTO]

Msza Święta w intencji zamordowanego Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbyła się 17 stycznia o godz. 18:30 w Kościele pw. podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. Następnie kilkusetosobowy marsz przeszedł ul. Kościelną pod pomnik Jana Pawła II.

"To wydarzenie mówi nam o głębokim kryzysie naszego społecznego życia. O tym kryzysie, który możemy nazwać także pewnym brakiem autorytetu. My to zabijanie się obserwujemy w takich bardziej miękkich formach nieustannie." - mówił podczas kazania ks. proboszcz Witold Drzyzgiewicz. "Społeczeństwo powinno szanować tych, którym powierzono posługę władzy na każdym szczeblu. Nawet, jeśli się z nimi nie zgadzamy do końca (...)" - dodał.

"To kolejne wydarzenie w życiu naszego społeczeństwa, które wydaje się krzyczeć. Tylko żyjemy w takim dziwnym świecie, że przez tydzień-dwa będziemy wszyscy poruszeni, za chwilę znowuż o wszystkim zapomnimy. To jest dramat współczesności" - mówił ks. Witold.

W dalszej części kazania ks. Witold mówił o potrzebie wielkiej modlitwy nie tylko za Zmarłego, ale i za Polskę i Polaków, oraz żeby rządzący "mieli w sobie mądrość, aby bronić społeczeństwo wtedy, gdy go trzeba bronić."

Po Mszy świętej kilkaset osób przeszło ulicą Kościelną pod pomnik Jana Pawła II. Wśród licznie zgromadzonych mieszkańców nie zabrakło rumskich radnych oraz burmistrza Michała Pasiecznego. Na na czele pochodu stanęli harcerze z portretem śp. Pawła Adamowicza, za nimi ruszyli przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy. Marsz milczenia miał podwójną rolę: oddanie hołdu Prezydentowi Gdańska i wyrażenie sprzeciwu wobec nienawiści oraz przemocy.

Na placu przy rondzie Jana Pawła II pod portretem  śp. Pawła Adamowicza mieszkańcy zapalili znicze, które ułożyli w kształcie serca. Wzorem innych miast również w Rumi odtworzono utwór "The Sound Of Silence" z repertuaru  Simon and Garfunkel w wykonaniu wokalisty zespołu Disturbed.

 

 

 

Rumianie oddali hołd śp. Pawłowi Adamowiczowi [VIDEO + FOTO]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *