"Śladami dawnej Rumi" - pierwszy odcinek już dostępny

"Śladami dawnej Rumi" - pierwszy odcinek już dostępny

- kategoria Aktualności, Historia
@Gazeta Rumska
"Śladami dawnej Rumi" - pierwszy odcinek już dostępny  Kadr z czołówki serialu

Pierwszy odcinek miniserialu dokumentalnego, przedstawiającego historię naszego miasta, opowiada o najdawniejszych dziejach ludzi zamieszkujących tutejsze tereny. Autor zabiera nas w podróż aż o 10 000 lat w przeszłość.

Dokument oglądać można na miejskim kanale YouTube (Miasto Rumia). Twórcą serialu jest Darek Rybacki - pasjonat historii. Projekt zakłada emisję 24 odcinków - po 2 na miesiąc. Cyfrowe nośniki z serialem otrzymają m. in. miejskie instytucje i szkoły.

Nauczyciele mogą wykorzystywać ten materiał jako atrakcyjną formę przedstawienia uczniom lokalnej historii, np. podczas zajęć lekcyjnych – mówi Darek Rybacki, twórca serialu. – W szerszym ujęciu celem tej serii jest budowanie lokalnej tożsamości oraz ukazanie wartości historycznej miasta, co może przełożyć się na zainteresowanie nie tylko jego dziejami, ale i aktualną sytuacją – przekonuje.

Serial kierowany jest przede wszystkim do uczniów szkół i osób interesujących się historią. Lekka, popularnonaukowa forma, w jakiej autor przekazuje wiedzę o lokalnej historii w jego zamyśle ma przyciągnąć młodych widzów.

Mieszkańcy chcą poznawać historię miasta, na co dowodem mogą być reakcje oraz zainteresowanie dawnymi fotografiami, które co jakiś czas pojawiają się na facebookowym profilu „Miasto Rumia”. Za każdym razem zdjęcia te są szeroko komentowane i cieszą się ogromną popularnością – podkreśla Darek Rybacki.

Środki na realizację pochodzą z Budżetu Obywatelskiego 2019. Łączny koszt projektu to 35 tysięcy złotych.

"Śladami dawnej Rumi" - pierwszy odcinek już dostępny

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *