3 napady w 3 tygodnie - zatrzymano sprawcę

3 napady w 3 tygodnie - zatrzymano sprawcę

- kategoria Aktualności
@Gazeta Rumska
3 napady w 3 tygodnie - zatrzymano sprawcę

Zamaskowany mężczyzna dokonał serii napadów na terenie Rumi. Schemat był za każdym razem ten sam: z zasłoniętą kominiarką twarzą groził przedmiotem przypominającym broń i żądał pieniędzy. Ofiarą rozboju padli pracownicy trzech sklepów spożywczych w przeciągu zaledwie trzech tygodni.

Seria napadów

Do pierwszego napadu doszło 14 stycznia. Sprawca jako swój pierwszy cel obrał Żabkę przy ul. Towarowej w Rumi. Szybko okazało się, że to nie było jednorazowe zdarzenie. Wkrótce zamaskowany mężczyzna dokonał identycznego rozboju w sklepie tej samej sieci przy ul. Tysiąclecia. Ostatni napad miał miejsce w środę 30 stycznia w sklepie Livio przy ul. Grunwaldzkiej. Zamaskowany mężczyzna terroryzował pracownice, grożąc przedmiotem przypominającym broń palną. Na szczęście żadnemu z pracowników ani klientów nic poważnego się nie stało. Podczas dwóch poprzednich napadów sprawca uciekł z gotówką.

Odważny klient

Na uznanie zasługuje postawa przypadkowego klienta, który w trakcie ostatniego rozboju nie pozostał bierny. Dowiadujemy się o nim od świadka zdarzenia, do którego dotarł nasz reporter.

Jak relacjonuje świadek, złodziej podczas napadu na sklep przy ul. Grunwaldzkiej usłyszał od kasjerki, że ta nie może mu wydać pieniędzy, ponieważ nie ma klucza do kasy. Napastnik zaczął być coraz bardziej nerwowy. Obserwujący sytuację przypadkowy klient krzyknął do złodzieja i podjął próbę zatrzymania. Ten pchnął klienta i wybiegł ze sklepu bez łupu. Następnie klient wybiegł za złodziejem. Sprawca oddał w jego kierunku strzał i oddalił się. Na szczęście sprawca nie używał prawdziwej broni, a atrapy - być może na plastikowe kulki - więc interweniującemu klientowi nic się nie stało.

Sukces policjantów

W efekcie intensywnych prac policjantów wydziału kryminalnego z Rumi i Wejherowa w sobotę 2 lutego zatrzymano sprawcę. Okazał się nim 32-latek przebywający na terenie Rumi. Okazało się również, że jest to osoba, wobec której w 2015 roku Sąd Rejonowy w Kołobrzegu wystawił sądowy nakaz doprowadzenia do aresztu śledczego lub zakładu karnego w celu odbycia 3-letniej kary pozbawienia wolności. Również gdyński Sąd od 2018 roku ścigał mężczyznę.

32-latek ostatnie noce spędził w policyjnym areszcie. Zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Nasz reporter, którego zdjęcia prezentujemy poniżej, był w okolicy wkrótce po dokonaniu przestępstwa przy ul. Grunwaldzkiej, gdy policja zabezpieczyła teren i przystąpiła do wykonywania czynności służbowych.

3 napady w 3 tygodnie - zatrzymano sprawcę

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *