Przebudowa targowiska jeszcze w tym roku

Przebudowa targowiska jeszcze w tym roku

- kategoria Miasto
@Gazeta Rumska
Przebudowa targowiska jeszcze w tym roku

Ogłoszono przetarg na przebudowę rumskiego targowiska. Najważniejszą częścią inwestycji jest budowa zadaszenia. Dzięki niemu targowisko będzie mogło funkcjonować również zimą.

Przebudowa ma znacząco poprawić standard obiektu. Wybudowane zostaną nowe pawilony o łącznej powierzchni ok. 150 m kw. Będą one ogrzewane i podłączone do mediów. Projekt przewiduje zwiększenie powierzchni przeznaczonej na sprzedaż produktów rolno-spożywczych i ekologicznych. Łączna powierzchnia handlowa rumskiego rynku wyniesie ok. 1880 m kw.

Głównym elementem tej przebudowy będzie zadaszenie. Od lat handlujący oraz klienci powtarzali, że jest to bardzo potrzebna inwestycja, dlatego walczyliśmy o uzyskanie środków zewnętrznych na ten cel, co zakończyło się sukcesem – mówi Michał Pasieczny, burmistrz Rumi.

W ramach inwestycji przewidziano także budowę zaplecza administracyjnego i sanitarnego. Rynek zostanie ogrodzony i objęty monitoringiem oraz oświetlony. Nowe targowisko ma być także dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja zostanie dofinansowana w wysokości prawie miliona złotych ze środków UE. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Przy okazji budowy wymianie ulegną stare ciepłownicze rury kanałowe. Zainstalowana zostanie nowa sieć zasilająca budynki sanitarno-biurowe.

Chcemy wykonać te prace prewencyjne, aby w przyszłości nic nie mogło nas negatywnie zaskoczyć – podkreśla burmistrz.

Środki pochodzą z pomocy na operacje „Inwestycje w targowiska lub obiekty budowlane przeznaczone na cele promocji lokalnych produktów”, w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w tworzenie, ulepszanie i rozwijanie podstawowych usług lokalnych dla ludności wiejskiej, w tym rekreacji, kultury i powiązanej infrastruktury” objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Fot. UM Rumia

Przebudowa targowiska jeszcze w tym roku

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *