Przy SP nr 7 powstanie hala namiotowa

Przy SP nr 7 powstanie hala namiotowa

- kategoria Edukacja, Miasto, Sport
@Gazeta Rumska
Przy SP nr 7 powstanie hala namiotowa

Obiekt ma zostać postawiony przez prywatnego inwestora, któremu miasto wydzierżawi teren przy Szkole Podstawowej nr 7 na 20 lat. Jest to równocześnie przybliżony czas, na jaki szacuje się żywotność tego typu obiektu.

Przy SP nr 7 powstanie hala namiotowa  W godzinach pracy szkoły obiekt ma być nieodpłatnie użyczony na potrzeby uczniów. W pozostałym czasie dzierżawca będzie mógł wykorzystywać halę do organizacji komercyjnych imprez. Koszt budowy poniesie dzierżawca, więc budowa nie wiąże się z wydatkami ze strony miasta. Gmina ma jednak ponieść wydatki związane z eksploatacją hali.

Obecnie uczniowie "siódemki" mają do dyspozycji niedużą salę gimnastyczną. Nowa hala ma nadawać się do użytku w każdych warunkach pogodowych oraz poprawić komfort i bezpieczeństwo uczniów. Ponadto obiekt ma być dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Nasza placówka jest miejscem, w którym osoby niepełnosprawne mogą się rozwijać zarówno poprzez udział w zajęciach dostosowanych do ich możliwości, jak i biorąc udział w zajęciach ruchowych. Nowe miejsce do ćwiczeń z pewnością poprawi ich funkcjonowanie – podkreśla Liliana Król, dyrektor Szkoły Podstawowej numer 7 w Rumi. – Przy szkole działa też UKS Siódemka, zawodnicy tego klubu również mogliby korzystać z wybudowanej hali – dodaje.

Hala ma przydać się w dużej mierze klasom sportowym, których utworzenie zapowiada dyrekcja szkoły. Z hali odpłatnie korzystać będą mogli mieszkańcy Rumi, którzy rekreacyjnie grają np. w piłkę nożną. "Istnieje również możliwość wykorzystania hali przez szkółki piłkarskie" - informuje Urząd Miasta.

Przetarg zostanie ogłoszony najprawdopodobniej na przełomie lutego i marca 2019 roku.

Zdjęcia i wizualizacje: UM Rumia

Przy SP nr 7 powstanie hala namiotowa

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *