Rowery MEVO gotowe do odbiorów

Rowery MEVO gotowe do odbiorów

- kategoria Aktualności, Miasto
@Gazeta Rumska
Rowery MEVO gotowe do odbiorów  Fot. Nextbike

Wykonawca projektu Spółka NB Tricity zgłosiła gotowość do rozpoczęcia I etapu systemu roweru publicznego MEVO. Oznacza to, że rozpoczęły się już formalne odbiory. Po ich pozytywnym zakończeniu system zostanie uruchomiony.

Jak informuje wykonawca, jest to "największy w Europie system roweru publicznego w całości składający się z rowerów elektrycznych". "Oznacza to, że silnik weźmie na siebie tyle wysiłku, ile włoży rowerzysta. To szczególnie wygodne przy ruszaniu, nabieraniu prędkości i podjazdach pod górę." - wyjaśnia.

Teraz rowery zostaną przetestowane przez przedstawicieli zamawiającego, którym jest stowarzyszenie samorządowe "Obszar Metropolitarny Gdańsk Gdynia Sopot". System, jaki zostanie poddany testom, składa się obecni z 1224 rowerów i 660 stacji. Rozruch testowy ma być przeprowadzony w warunkach możliwie zbliżonych do tych, w których system docelowo będzie funkcjonował.

1224 rowery, z których obecnie składa się system, to mniej niż 1/3 planowanej liczby. Docelowo w 14 miastach rowerów będzie 4080.

Według zamysłu pomysłodawców, z rowerów będą korzystać mieszkańcy i turyści odwiedzający Gdańsk, Gdynię, Sopot, Tczew, Puck, Redę, Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Stężycę, Władysławowo, Żukowo, Pruszcz Gdański i Rumię. Rower będzie można wypożyczyć i zwrócić nie tylko w jednej ze stacji, ale i poza nimi. System ma być czynny całorocznie, ale w okresie zimowym liczba dostępnych rowerów będzie mniejsza.

„Skrupulatnie testujemy ze specjalistami wszystkie funkcjonalności systemu. Będzie on funkcjonował przez 6,5 roku, chcemy być pewni, że spełni oczekiwania użytkowników” – mówi Michał Glaser, dyrektor Biura Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Przypomnijmy, że poprzednie testy zakończyły się niepowodzeniem, o czym pisaliśmy w styczniu. Wykonawcy nie udało się wtedy zapewnić działającej zgodnie z oczekiwaniami zamawiającego aplikacji i systemu naliczania opłat. Niezgodny z zamówieniem był także sposób działania GPS i system nadzoru. Dziś na przedsięwzięcie wykonawca patrzy z dużym optymizmem.

„Jesteśmy przekonani, że już wkrótce będziemy mogli oddać użytkownikom ten unikalny na skalę światową system. Ostatnie dni spędziliśmy intensywnie, testując jego funkcjonalności. Jesteśmy pewni, że MEVO spełni oczekiwania użytkowników” – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Rowery MEVO gotowe do odbiorów

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *