Jak zadbać o samochód? [WYWIAD z ekspertem]

Jak zadbać o samochód? [WYWIAD z ekspertem]

Jak zadbać o samochód? [WYWIAD z ekspertem] Radosław Barden

Niedawno otwarty sklep z akcesoriami do autodetailingu „Clinea Car Shop” mieści się przy ul. Stoczniowców 7A w Rumi. Porozmawialiśmy z Radosławem Bardenem – doświadczonym dyrektorem ds. sprzedaży.

 

– Do kogo kierowana jest oferta sklepu?

– Do każdego użytkownika samochodu, motocykla, czy skutera. Do każdego, kto chciałby zadbać o swój pojazd.

– Wiosna to dobry czas na porządki. Czy odkurzenie samochodu i wyjazd na myjnię wystarczy, by odpowiednio zadbać o samochód?

Jak zadbać o samochód? [WYWIAD z ekspertem]
Radosław Barden – Dyrektor ds. sprzedaży
Clinea Car Shop

– Odkurzenie wnętrza pojazdu i umycie go z zewnątrz na myjni to dobra podstawa – jednak by cieszyć się czystym, lśniącym pojazdem, to jednak za mało. Należy nie tylko doprowadzić samochód do stanu czystości, ale też zabezpieczyć jego poszczególne elementy (lakier, elementy plastikowe, opony, chromy, tapicerkę) przed niekorzystnym wpływem warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, silne promienie słoneczne czy osiadający brud. Współczesne kosmetyki pozwalają w sposób łatwy, a jednocześnie skuteczny nie tylko wizualnie poprawić atrakcyjność naszych pojazdów, ale również skutecznie go zabezpieczyć.

– W tak bogatym asortymencie, jak Wasz, trudno się połapać laikowi. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze środków czyszczących?

– Być może mnogość asortymentu na pierwszy rzut oka może wprawić w zakłopotanie czy wręcz odstraszać – jednak producenci kosmetyków w przystępny i czytelny sposób oznaczają grupy swoich produktów co zmniejsza ryzyko niewłaściwego użycia. Druga i chyba najważniejsza sprawa to sprzedawca – to u niego powinniśmy zasięgnąć porady, opinii oraz instrukcji użycia każdego specyfiku.

– Czy i w tej branży panuje zasada „im droższe, tym lepsze”?

– Osobiście nie podzielam tej opinii. Owszem, niektóre specyfiki poprzez swoje wyjątkowe właściwości i przeznaczenie nie mogą być tanie, gdyż na ich cenę ogromny wpływ ma technologia produkcji (tu dobrym przykładem niech będą powłoki ceramiczne), jednak poza tego typu skrajnymi przykładami pozostałe kosmetyki, nawet bardzo dobrej jakości, wcale nie muszą drenować naszych portfeli.

– Wiele osób nie ma zbyt dużej wiedzy o tym, jak dobrze dbać o czystość i odpowiednią konserwację swojego samochodu. Czy taki klient może liczyć na Państwa pomoc?

– Oczywiście! To bezpośredni kontakt ze sprzedawcą jest najlepszym sposobem na dialog. Żadne pytanie nie zostanie bez odpowiedzi. Mając ponad pięcioletnie doświadczenie w bezpośredniej sprzedaży kosmetyków samochodowych oraz akcesoriów w branży autodetailingu, zawsze staram się przekazać jak najwięcej informacji o każdej kupowanej przez klienta sztuce towaru z naszej oferty. Każdy klient przekraczający próg naszego sklepu otrzyma niezbędne informacje o tym, jak i czym zadbać o swój pojazd. W niedalekiej przyszłości, gdy tylko aura na to pozwoli, planujemy wyjść do klienta nie tylko z suchą teorią, ale i praktycznymi pokazami – zaprosimy na takie pokazy profesjonalistów z branży autodetailingu i każdy chętny będzie mógł naocznie sprawdzić efekty takich zabiegów jak korekta lakieru, woskowanie czy czyszczenie tapicerki skórzanej.

– Dziękuję za rozmowę.

– Dziękuję bardzo.

 

Wywiad jest wstępem do cyklu felietonów, w których Radosław Barden szerzej opisze problematykę właściwego dbania o nasze pojazdy. Po poradę można zwrócić się bezpośrednio do naszego rozmówcy, w sklepie Clinea Car Shop, który mieści się przy ul. Stoczniowców 7A w Rumi. Zapraszamy!

Jak zadbać o samochód? [WYWIAD z ekspertem]
Clinea Car Shop (ul. Stoczniowców 7A, Rumia)

 

Jak zadbać o samochód? [WYWIAD z ekspertem]