Złoto, srebro i brąz dla Grzegorza Grinholca

- kategoria Aktualności, Sport, Wybitni rumianie

W VIII Halowych Mistrzostwach Świata Weteranów w Lekkiej Atletyce w Toruniu wzięło udział 1401 polskich zawodników. W klasyfikacji łącznej zajęliśmy trzecie miejsce. Cztery medale zdobyli Rumianie!

Polscy Masterzy Lekkoatletyki zmagali się w niemal 30 konkurencjach z zawodnikami z całego świata. Rywalizacje halowe i na otwartej przestrzeni przyniosły nam aż 182 medale – 60 złotych, 64 srebrnych i 58 brązowych, w tym również krążki za zmagania drużynowe.

W igrzyskach brali udział państwo Grinholc z Rumi. Grzegorz Grinholc, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 im. Janusza Korczaka, zdobył srebrny medal w chodzie sportowym na 3000 m w kategorii M40 oraz brązowy na morderczym dystansie 10 km M35-50. Miał również swój wkład w zwycięstwo drużynowe w tej konkurencji. Wraz z Rafałem Fedaczyńskim i Konradem Morawczyńskim wygrali drużynowe Mistrzostwo Świata Masters w chodzie sportowym na 10 km. Żona medalisty Iwona Grinholc zdobyła brązowy medal, również na dystansie 10 km w chodzie sportowym. Poprawiła własny rekord życiowy o 3 minuty.

Konkurs odbywał się w Toruniu w dniach 23-30 marca z podziałem na konkurencje mężczyzn i kobiet oraz ze względu na wiek zawodników. Najstarszym uczestnikiem zawodów pod polską flagą był 108-letni pan Stanisław Kowalski z Torunia.