Co słychać w Urzędzie Miasta?

Co słychać w Urzędzie Miasta?

- kategoria Aktualności, Komunikaty, Miasto, Wydarzenia
@Gazeta Rumska
Co słychać w Urzędzie Miasta?  Fot. Marcin Bruniecki GAZETA RUMSKA

28 marca odbyła się V sesja Rady Miejskiej Rumi VIII kadencji. Rozmowy dotyczyły głównie bezpieczeństwa i oświetlenia ulicznego, dróg i węzłów integracyjnych, Błoń Janowskich oraz budowy nowego Urzędu Miasta Rumi.

"Największe zmiany w uchwale budżetowej dotyczyły przekazania dodatkowych środków na wykonanie dokumentacji oraz prac projektowych niezbędnych do budowy tzw. drogi Popiołowej (połączenie ul. Dębogórskiej, przez Łąkową, z ul. Pucką w Gdyni), układu drogowego na Górze Markowca, ulicy Katowickiej, Harcerskiej, a także łącznika ulicy Batorego. W sumie to 780 tysięcy złotych. Ponadto dodatkowy milion złotych przekażemy na wykup gruntów pod budowę dróg." - zapowiada przewodniczący Rady Miasta Ariel Sinicki.

Informuje również o najnowszych planach realizacji budowy nowego ratusza. Gmina przeznaczy na rozwój projektu 100 tys. zł., planuje wykonać koncept w formule tzw. PPP - partnerstwa publiczno-prywatnego. Partner zagwarantuje sfinansowanie obiektu oraz zagospodarowanie przestrzeni, a gmina zapewni grunt. Jak zapewnia przewodniczący, to jedyny sposób, by nie zablokować innych oczekiwanych przez mieszkańców inwestycji oraz działań społecznych. Powstał już zespół urzędników odpowiedzialnych za to przedsięwzięcie.

400 tys. zł. pójdzie na inwestycje związane z bezpieczeństwem mieszkańców, np. na zakup sprzętu dla Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rumi oraz na modernizację rumskiego komisariatu. Przybędzie też lamp ulicznych, między innymi przy ulicach Klonowej, Dębogórskiej oraz Towarowej. 300 tysięcy złotych przeznaczono na stworzenie Błoni Janowskich oraz zakup ławek dla karmiących matek. Specjalne siedziska pojawią się najpóźniej w maju w parkach Żelewskiego i Starowiejskim.

Oprócz tego samorządowcy obradowali nad kontynuacją działań związanych z profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych oraz przeciwdziałaniu narkomanii w środowisku lokalnym. Przyjęto też program opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie gminy na rok 2019 oraz plany zagospodarowania przestrzennego miasta w okolicach ulicy Łokietka i Żeglarzy.

Ponadto podczas sesji swoje sprawozdania przedstawiali kierownicy i pracownicy miejskich jednostek. "Jesteśmy bardzo zadowoleni i dumni z działań, które realizują Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, a także Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej Janowo, który współfinansujemy. Tysiące mieszkańców korzysta z ofert wspomnianych jednostek. Swoje sprawozdania przedstawiły również administracja budynków komunalnych oraz cmentarz komunalny" - poinformował Ariel Sinicki.

Fot. Marcin Bruniecki GAZETA RUMSKA

Co słychać w Urzędzie Miasta?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *