Anna Herbasz zwyciężczynią III Wojewódzkiego Konkursu Fryzjerskiego "U Hipolita" [FOTO]

Anna Herbasz zwyciężczynią III Wojewódzkiego Konkursu Fryzjerskiego "U Hipolita" [FOTO]

- kategoria Edukacja, Szkoła, Wydarzenia
@Gazeta Rumska
Anna Herbasz zwyciężczynią III Wojewódzkiego Konkursu Fryzjerskiego "U Hipolita" [FOTO]  Fot. Marcin Bruniecki GAZETA RUMSKA

21 marca w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Rumi im. Hipolita Roszczynialskiego, potocznie zwanym "Hipolitem", po raz trzeci odbył się Wojewódzki Konkurs Fryzjerski.

W rywalizacji udział wzięło 18 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych z Gdańska, Gdyni, Rumi, Wejherowa i Pucka. W jury zasiedli specjaliści z branży fryzjerskiej: Marek Czylkowski, Grzegorz Kuptz i Justyna Otrombke. W ocenie liczył się nie tylko pomysł, ale i staranne wykonanie fryzury. W tym roku inspiracją był nowoczesny folklor.

I miejsce zdobyła uczennica Hipolita Anna Herbasz, II miejsce zajęła Aleksandra Wróbel z Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie, a III miejsce – Adriana Binkiewicz - również z Hipolita. Wyróżnienie otrzymała Klaudia Kirszling z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdyni. Nagrody wręczyła Gabriela Lisius - Starosta Wejherowski oraz Ariel Sinicki – przewodniczący Rady Miejskiej w Rumi.

W tym samym dniu w szkole odbywały się Dni Otwarte. Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjum mieli szansę poznać Hipolita "od środka". Młodzież, oprowadzana przez starszych kolegów i koleżanki, zwiedzała szkołę, poznawała dostępne w ofercie kierunki zawodów i zaglądała do pracowni zawodowych - m.in. gastronomicznej, w której szkoleni na kucharzy uczniowie przygotowali dla gości poczęstunek - pyszne gofry. Kolejny Dzień Otwarty Hipolita odbędzie się 26 kwietnia 2019 roku.

Fot. Marcin Bruniecki GAZETA RUMSKA

Anna Herbasz zwyciężczynią III Wojewódzkiego Konkursu Fryzjerskiego "U Hipolita" [FOTO]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *