Budżet Obywatelski 2020 – Trwa nabór projektów

Budżet Obywatelski 2020 – Trwa nabór projektów

- kategoria Komunikaty, Miasto
Budżet Obywatelski 2020 - Trwa nabór projektów  Budżet Obywatelski Rumia 2020

Od 1. do ostatniego dnia kwietnia br. każdy mieszkaniec Rumi może złożyć propozycję projektu własnego autorstwa, który według niego poprawi jakość życia mieszkańców naszego miasta. Rozpoczęło się składanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego 2020. W tym roku zasady przedsięwzięcia uległy nieznacznym zmianom.

15 kwietnia w godzinach 17:15 – 19:00 w Stacji Kultura urzędnicy będą do dyspozycji mieszkańców. Odpowiedzą m.in. na pytania dotyczące procedury składania wniosków. W porównaniu z minionymi edycjami programu zmieniono kilka jego reguł:

  1. ze względu na rosnące ceny materiałów i robót budowlanych, zwiększono maksymalną wartość projektów inwestycyjnych z 250 do 300 tysięcy złotych;
  2. z powodu opóźnień wynikających z przyczyn niezależnych od miasta wydłużono czas realizacji wyjątkowych projektów z 12 do 24 miesięcy;
  3. ograniczono liczbę inwestycji realizowanych na terenie placówek edukacyjnych do jednej rocznie – do realizacji zostanie przeznaczony tylko jeden projekt szkolny z największą ilością głosów, a placówka na terenie której został wytypowany zwycięski projekt, będzie mogła zaproponować kolejną koncepcję dopiero po 2 latach;
  4. mając na uwadze komfort mieszkańców, którzy nie radzili sobie z elektroniczną formą plebiscytu, wprowadzono papierowe karty do głosowania, będące uzupełnieniem głosowania internetowego.

Zmianie nie uległa kwota, jaką będą mogli zadysponować rumianie – budżet wynosi 1,5 mln zł. Projekty mogą dotyczyć zarówno kwestii inwestycyjnych – place zabaw, ścieżki rowerowe, boiska, remonty chodników, jak i spraw prospołecznych – zajęć rekreacyjnych, warsztatów plenerowych, koncertów. W pierwszej kategorii szacowana wartość pojedynczego projektu nie może przekroczyć 300 tysięcy złotych, w drugim – 50 tysięcy.

Koncept może złożyć każdy mieszkaniec Rumi, potrzeba jedynie minimum 15 podpisów poparcia danego pomysłu. Formularze zgłoszeniowe i listy poparcia można odebrać w Biurze Obsługi Mieszkańców lub pobrać ze strony https://rumia.budzet-obywatelski.org/wszystko-o-budzecie/do-pobrania . Uzupełniony formularz w wersji papierowej należy składać w BOM UM Rumi, a projekt w wersji elektronicznej przesłać na adres mailowy: budzetobywatelski@rumia.eu lub wypełnić za pośrednictwem strony internetowej https://rumia.budzet-obywatelski.org/. Termin mija 30 kwietnia.

Kolejnym etapem BO2020 w Rumi będzie głosowanie nad projektami, które potrwa od 9 do 23 września. Więcej informacji na stronie www.rumia.budzet-obywatelski.org oraz pod numerem telefonu 58 679 65 76.

Źródło: UM Rumia

Budżet Obywatelski 2020 - Trwa nabór projektów

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *