Duathlon Energy Rumia już jutro!

Duathlon Energy Rumia już jutro!

- kategoria Imprezy w mieście, Miasto, Sport, Wydarzenia
Duathlon Energy Rumia już jutro!  Fot. MOSiR

W najbliższą niedzielę 14 kwietnia Rumia otwiera sezon duathlonowy na Pomorzu. Podczas Mistrzostw Polski na dystansie Sprint zawodnicy będą rywalizowali w trzech wyścigach o 30 kompletów medali.

Gospodarzem jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Rumskie wyścigi to część zawodów Duathlon Energy. Pozostałe imprezy z tej serii odbędą się w Ustce i Gniewinie. Do rywalizacji w licznych kategoriach wiekowych przystąpią amatorzy i profesjonaliści. Zawodnicy będą ścigać się w duathlonie również o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata w Hiszpanii, które rozpoczną się 13 dni później.

Swój udział zapowiedziało dziewięciu medalistów mistrzostw Polski w triathlonie i duathlonie, m. in. Piotr Ławicki, Jacek Krawczyk, Sylwester Kuster czy Łukasz Kalaszczyński. Wśród kobiet faworytkami są: Maria Cześnik, uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pekinie i Londynie oraz Maria Pytel i Klaudia Peters.

– Impreza w Rumi to najszybsze zawody w Polsce – zapewnia Piotr Netter, dyrektor sportowy LOTTO Duathlon Energy Rumia. – Znużeni treningami pod dachem, będziemy mogli w końcu wystartować w zawodach i to od razu rangi mistrzowskiej. To będzie świetna okazja, aby sprawdzić, na jakim etapie jesteśmy i jak wypadamy na tle najlepszych zawodników w Polsce. – dopowiada Adam Greczyło z Energy Events, organizator Duathlon Energy. Ze względu na możliwości, jakie dają trasy, organizatorzy mają nadzieję, że ponownie uda się ustanowić tu kolejne rekordy. Zadbano też o komfort kibiców, a w strefie zmian jest miejsce na maksymalnie 400 rowerów.

 

Duathlon Energy Rumia już jutro!
duathlonenergy.pl/rumia-trasy
Duathlon Energy Rumia już jutro!
duathlonenergy.pl/rumia-trasy
Duathlon Energy Rumia już jutro!
duathlonenergy.pl/rumia-trasy

Organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych mieszkańcach miasta. Zanim na trasę wyruszą zawodnicy mistrzostw Polski, przeprowadzone zostaną biegi dla dzieci i młodzieży na dystansach 300, 600 i 1000 metrów. – We współpracy z MOSiR przeznaczyliśmy 200 bezpłatnych miejsc dla uczniów rumskich szkół. – dodaje Adam Greczyło – Oferujemy również pakiety startowe w sprzedaży dla wszystkich chętnych.

PLAN ZAWODÓW:

  • 11:00 oficjalne otwarcie Lotto Duathlon Energy Rumia (parking przy hali MOSiR)

  • 11:15 start Mistrzostw Polski AGE Group – wyścig I

  • 13:00 start Mistrzostw Polski Młodzików i Juniorów Młodszych – wyścig II

  • 14:00 prezentacja Elity przed wyścigiem głównym Mistrzostw Polski w Duathlonie

  • 14:15 start Mistrzostw Polski Elity, Młodzieży i Juniorów – wyścig III

  • 15:30 zamknięcie tras

  • 16:00 dekoracja zwycięzców Mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie Sprint

  • 15:30 – 16:30 odbiór rowerów i rzeczy ze strefy zmian

 

Rejestracja online odbywa się na stronie TimeRecords . Więcej informacji na serwisie DuathlonEnergy.

Biuro zawodów otwarte zostanie w sobotę o godzinie 15:00 na hali sportowej MOSiR przy ul. Mickiewicza 49. Godziny otwarcia: sobota, 13 kwietnia, 15:00 – 20:00, niedziela, 14 kwietnia, 7:30 – 10:00. Informacje pod adresem biuro@EnergyEvents.pl.

Organizator prosi uczestników o wypełnienie krótkiej ankiety dotyczącej stanu zdrowia. Jest to dobrowolne, ale służbom medycznym bardzo ułatwia przygotowanie się do pracy. Ankieta dostępna po zalogowaniu na swoje konto w systemie www.TimeRecords.pl w zakładce Ankieta.

Źródło DuathlonEnergy, MOSiR

Duathlon Energy Rumia już jutro!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *