Strajk nauczycieli - aktualizacja 16.04.

Strajk nauczycieli - aktualizacja 16.04.

- kategoria Aktualności, Edukacja, Miasto, Szkoła
@Gazeta Rumska
Strajk nauczycieli - aktualizacja 16.04.  Strajk ZNP

Od tygodnia w Polsce trwa Strajk Nauczycieli. W Rumi strajkuje osiem instytucji, ale we wszystkich szkołach, które powinny przeprowadzić egzamin ósmoklasisty, został on dziś przeprowadzony bez komplikacji.

Jak informuje Urząd Miasta [aktualizacja 16.04. godz. 12:00]

  • W proteście wciąż uczestniczy 8 z 10 gminnych jednostek (do strajku nie przystąpiło Przedszkole numer 1 „Słoneczna Jedynka” oraz Przedszkole nr 2 „Bajka”);
  • Aktualnie strajkuje łącznie 321 nauczycieli, a 143 jest nieobecnych. Nie protestuje 89 nauczycieli, którzy przystąpili do pracy;
  • Spośród pracowników administracji i obsługi do strajku przystąpiły 4 osoby, natomiast nieobecnych jest 26 osób. Do protestujących nie dołączyło 152 pracowników administracji i obsługi, którzy wykonują służbowe obowiązki;
  • W szkołach i przedszkolach zjawiło się łącznie 532 dzieci, z czego 449 to uczniowie klas ósmych, którzy przystąpili do egzaminu. Pozostałym 83 dzieciom zapewniono opiekę.

Jak informuje Urząd Miasta:

  1. W proteście uczestniczy 8 z 10 gminnych jednostek (do strajku nie przystąpiło Przedszkole numer 1 „Słoneczna Jedynka” oraz od dziś Przedszkole nr 2 „Bajka”, które na swojej stronie internetowej zamieściło następujący komunikat: "DRODZY RODZICE!!! Uprzejmie informujemy, że od poniedziałku (15 kwietnia 2019 r.) nauczycielki w naszym przedszkolu, kierując się dobrem dzieci i oczekiwaniami rodziców zmieniają formę protestu. Zajęcia odbywać się będą w trybie normalnym. Oczywiście nadal popieramy  protest i identyfikujemy się ze wszystkimi nauczycielami w kraju mając nadzieję na porozumienie stron.").
  2. Aktualnie strajkuje łącznie 323 nauczycieli, a 127 jest nieobecnych. Nie protestuje 94 nauczycieli, którzy przystąpili do pracy.
  3. Spośród pracowników administracji i obsługi do strajku przystąpiły 4 osoby, natomiast nieobecnych jest 29 osób. Do protestujących nie dołączyło 149 pracowników administracji i obsługi, którzy wykonują służbowe obowiązki.
  4. W szkołach i przedszkolach zjawiło się łącznie 528 dzieci, z czego 449 to uczniowie klas ósmych, którzy przystąpili do egzaminu. Pozostałym 79 dzieciom zapewniono opiekę.
Strajk nauczycieli - aktualizacja 16.04.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *