Duathlon Energy przemknął przez Rumię

Duathlon Energy przemknął przez Rumię

- kategoria Imprezy w mieście, Miasto, Sport, Wydarzenia
Duathlon Energy przemknął przez Rumię

Elita biegaczy i rowerzystów stawiła się w niedzielę na starcie Mistrzostw Polski w Duathlonie. W Rumi sportowcy rywalizowali na dystansie Sprint przy okazji imprezy sportowej Lotto Duathlon Energy. Trzecie miejsce MP Elity zdobył rumianin Kamil Damentka.

Słońce, zimny wiatr i niska temperatura – warunki tegorocznego LOTTO Duathlon Energy 2019 w Rumi nie były łatwe, ale motywujące, czego efektem są świetne wyniki poszczególnych uczestników w trzech kategoriach wyścigu. Sportowe emocje w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji trwały od samego rana – przed głównymi zawodami najmłodsi uczestnicy wystartowali w imprezie towarzyszącej – biegach dla dzieci i młodzieży Energy Kids Run. Tuż po 11:00 uczestnicy odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego, a oficjalnie imprezę otworzyli zastępca burmistrza Rumia Piotr Wittbrodt oraz dyrektor MOSiR Rumia Jolanta Król. Punktualnie o 11:15 wystartowali pierwsi biegacze wyścigu.

Mistrzostwa Polski Age Group

W tej kategorii wiekowej wśród mężczyzn zwyciężył – drugi rok z rzędu – Michał Czapiński z Redy (czas 00:55:53). Już na początku wyścigu narzucił konkurentom szybkie tempo i dosłownie im uciekł. Jako drugi na metę dobiegł Jakub Ruciński (00:57:07) z Sopotu, jako trzeci – Jakimiuk Daniel (00:57:40) ze Szklarskiej Poręby. Wśród kobiet najlepsza była Urszula Kafarska (01:03:26). Nieco później na mecie zameldowała się Anna Halska (01:05:24), a za nią Katarzyna Kaczkowska (01:06:35).

Mistrzostwa Polski Młodzików i Juniorów Młodszych

Emocji nie zabrakło również w biegu pełnych energii, pasji i aspiracji do Elity młodzików i juniorów młodszych. Pierwszy na mecie pokazał się Maksymilian Kopiczko (00:30:50). Zaledwie 10 sekund później swój wyścig ukończył Jakub Bogusiewicz (00:31:00). Jako trzeci na metę dotarł Kamil Kulik (00:31:19). Z dziewcząt pierwsza przybiegła Józefina Młynarska (00:34:59), druga była Martyna Bugała (00:35:43), trzecia Maja Wąsik (00:35:55). Młodzi po ukończonym wyścigu pokazali niesamowitą klasę, nie brakowało gratulacji ani gestów pocieszenia. Taka postawa bardzo cieszy, pokazuje, że rywalizacja między zawodnikami zaczyna się i kończy na trasie, a poza nią obowiązuje wzajemny szacunek.

Mistrzostwa Polski Elity

W najbardziej prestiżowym wyścigu niedzielnych zmagań bezkonkurencyjna wśród kobiet okazała się dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich Maria Cześnik (01:04:22), która na metę przybiegła z przewagą ponad dwóch minut nad drugą Marią Pytel (01:06:36). Na trzecim miejscu uplasowała się Natalia Zych (01:08:40). W rywalizacji mężczyzn wygrało doświadczenie – tymi słowami skwitował swoje zwycięstwo Sylwester Kuster (00:57:18), który przez cały wyścig „deptał po piętach” czołówce i skutecznie zaatakował pod koniec trasy, wyprzedzając Jacka Krawczyka. „Wiem, że Jacek się nie obrazi, ale zadecydowało moje doświadczenie. Nieco przewidziałem scenariusz wyścigu, dlatego wiedziałem jak rozłożyć siły” – komentował na głębokim wdechu złoty medalista mistrzostw Polski Elity. Jacek Krawczyk prowadził przez większość wyścigu, na metę dobiegł z czasem 00:57:23. Trzeci był zawodnik UKS Tri-Team Rumia Kamil Damentka (00:57:32).

Zawodnicy pytani przez dziennikarzy, które miejsce trasy w Rumi najbardziej lubią, odpowiadali: – Prosta na ulicy Starowiejskiej jest fantastyczna. Wszytko widać, jest szeroko, zawodnicy biegną w peletonie. Bardzo to lubię trasę w Rumi – powiedzial Damentka.
– Moim ulubionym miejscem jest rondo im. Jana Pawła II obok MOSiR w Rumi. Jest tam pełno kibiców, którzy mocno pomagają, gdy na drugim, czy trzecim odcinku zawodnicy łapią skurcze – dodała Roksana Słupek.

Aura i klimat sprzyjała startującym. Zawodnicy rywalizowali w trzech wyścigach: Age Group, Młodzików i Juniorów Młodszych oraz Mistrzostw Polski Elity, a mieszkańcy Rumi tłumnie kibicowali swoim faworytom na trasie Duathlonu. Szczegółowe wyniki dostępne są TUTAJ. Kolejne zawody z cyklu Duathlon Energy odbędą się w Ustce 28.04. oraz w Gniewinie we wrześniu.

Materiały organizatora

Duathlon Energy przemknął przez Rumię

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *