Święto Konstytucji 3 Maja z zespołem Enej

Święto Konstytucji 3 Maja z zespołem Enej

- kategoria Aktualności, Imprezy w mieście, Wydarzenia
@Gazeta Rumska
Święto Konstytucji 3 Maja z zespołem Enej  mat. promocyjne Enej, fot. Krystyna Janusz

Z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbędzie się w Rumi festyn rekreacyjno-sportowy. Zwieńczeniem obchodów będzie koncert zespołu Enej.

Uroczystości rozpoczną się w piątek 3 maja 2019 r. o godz. 9:30 mszą świętą w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych. Następnie przewidziano złożenie kwiatów pod pomnikiem Hieronima Derdowskiego i Józefa Wybickiego. O 13:30 rozpocznie się festyn rekreacyjno-sportowy na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Bukowej.

W programie przewidziano liczne atrakcje: Rumską Talentiadę 2019, mecz piłki nożnej, konkurs toczenia piłek oraz konkurs rzutów karnych, młodzieżowy turniej rugby, występy zespołu tanecznego SPIN, duetu smyczkowego Queens of Violins oraz Moniki Kitel z zespołem, a także kiermasz handlowy, zjeżdżalnię i zamek dmuchany dla najmłodszych, i wiele innych.

W tym roku festyn odbywa się w ramach obchodów 65-lecia nadania praw miejskich Rumi, dlatego po godz. 18:00 rozpocznie się konkurs wiedzy o naszym mieście. O godz. 19:00 dla publiczności zagra gwiazda wieczoru – zespół Enej.

Organizatorami imprezy są: Urząd Miasta Rumi, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, MDK Rumia oraz Starostwo Powiatowe Wejherowo. Wstęp wolny.

Święto Konstytucji 3 Maja z zespołem Enej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *