Rumskie tancerki jadą na Mistrzostwa Europy i Świata IDO

Rumskie tancerki jadą na Mistrzostwa Europy i Świata IDO

Rumskie tancerki jadą na Mistrzostwa Europy i Świata IDO

W dniach 26-28.04.2019 roku w Ossie odbyły się Krajowe Mistrzostwa Polski International Dance Organization (IDO) Modern/Ballet Pointe, które były eliminacjami do Mistrzostw Europy i Świata. Grupa 40 tancerek z Zespołu Tańca SPIN MOSiR Rumia rywalizowała o wejście do finału i zajęcie miejsc na podium, prezentując formacje, mini formacje, duety i solówki.

Rumskie tancerki spisały się bardzo dobrze, zajmując miejsca finałowe oraz półfinałowe. – Krajowe Mistrzostwa IDO to dla nas najważniejsze zawody w sezonie. To właśnie na nich wybierana jest polska kadra narodowa na 2019 rok w różnych stylach tańca – podkreśla trenerka tancerek Aleksandra Borowczak.

foto. Zespół Tańca SPIN – MOSiR Rumia

Największym i najważniejszym osiągnięciem minionych zawodów jest uzyskanie nominacji do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej przez solistkę Maję Skiba oraz grupę SPINKI 2 z mini formacją modern w składzie: Maja Skiba, Laura Nietupska, Elżbieta Puchowska, Antonina Pawlak, Emilia Szymańska, Julianna Szymańska. Maja Skiba, spośród 52 solistek z całej Polski, zdobyła brązowy medal. Grupa SPINKI 2, spośród 13 mini formacji, znalazła się w finale i zdobyła 4. miejsce. Warto także wspomnieć o solistce z grupy juniorskiej Małgorzacie Osiowy, która spośród 103 tancerek znalazła się na bardzo dobrym 28. miejscu.

foto. Zespół Tańca SPIN – MOSiR Rumia

Jest to nasz powrót na zawody federacji IDO. Mieliśmy kilka lat przerwy. Poziom tancerzy w Polsce rośnie z roku na rok w bardzo szybkim tempie. Cieszę się, że mój zespół nie został w tyle i wciąż znajdujemy się w czołówce. Nasze sukcesy poparte są ciężką pracą wszystkich trenerów, tancerzy i nieocenionym wsparciem rodziców – mówi Aleksandra Borowczak, główny trener i choreograf.

Poniżej zamieszczamy pełne wyniki Zespołu Tańca SPIN – MOSiR Rumia:

Miejsca finałowe i półfinałowe:

3. miejsce – solo modern (9-11 lat) – Maja Skiba,
4. miejsce – mini formacja modern (9-11 lat) – SPINKI 2,
6. miejsce – formacja modern (9-11 lat) – SPINKI 2,
8. miejsce – mini formacja modern (12-15 lat) – SPINKI 1,
9. miejsce – duet modern (12-15 lat) – Oliwia Kościelska i Małgorzata Osiowy, Zuzanna Labudda i Kornelia Reglińska,
9. miejsce – mini formacja modern (16+) – SPIN

Pozostałe miejsca:

18. miejsce – solo modern (9-11 lat) – Laura Nietupska,
51. miejsce – solo modern (12-15 lat) – Oliwia Kościelska, Nikola Wasiewicz

Gratulujemy wyników! Zespół szykuje się teraz do letniego wyjazdu na Mistrzostwa Europy IDO w Pradze, które odbędą się w dniach 14-15.06.2019 r. Zespół Tańca SPIN MOSiR Rumia wspierany jest przez Urząd Miasta Rumia.

Mat.: Zespół Tańca SPIN MOSiR Rumia

Rumskie tancerki jadą na Mistrzostwa Europy i Świata IDO

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *