Bomba w „Hipolicie”?

Bomba w „Hipolicie”?

- kategoria Aktualności, Edukacja, Na sygnale
@Gazeta Rumska
Bomba w "Hipolicie"?  Dyr. PZS nr 2 Halina Filińska

W godzinach porannych (6.05.2019) sekretariat Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Rumi otrzymał e-maila z informacją o bombie, która miała znajdować się w budynku szkoły. Na miejscu zjawiła się Policja, Staż Pożarna i saper. Wszystko to działo się podczas trwania egzaminu maturalnego.

O możliwości wystąpienia takich alarmów funkcjonariusze CBŚ powiadomili szkoły już wcześniej, więc dyrektorzy byli przygotowani.

„Około godziny 9 otrzymaliśmy maila z informacją o podłożonej bombie. Nie ukrywam, że byliśmy przygotowani już na ten moment, dlatego że dotarły do nas parę dni wcześniej z Centralnego Biura Śledczego informacje, że takie maile mogą się pojawić, aby utrudnić maturzystom napisanie w tym roku matury. Byliśmy więc przygotowani, wszystko mieliśmy sprawdzone wcześniej – również w dniu przystąpienia uczniów do matury” – mówiła dyrektor Halina Filińska.

Służby na miejscu sprawdziły czy w szkole znajduje się bomba. Alarm, zgodnie z informacjami służb, okazał się fałszywy. Nie doszło do ewakuacji. Jak relacjonowała dyrektor „Hipolita”, alarm nie zakłócił trwającego w tym czasie egzaminu maturalnego.

 

„Matura nie została w żaden sposób zakłócona, uczniowie o niczym nie wiedzieli, tak że jedynym stresem było to, aby dobrze napisać maturę. Oczywiście, procedury musiały być zachowane, więc odpowiednie służby zostały powiadomione. Mieliśmy tutaj Straż Pożarną, Policję i saperów” – relacjonowała dyrektor.

Podobne maile otrzymały szkoły na terenie całego kraju. Jak informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, ostrzeżenie o zamachu bombowym dostały aż 122 szkoły. Według danych z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, w 61 z nich egzaminy odbyły się bez zakłóceń, w 57 były opóźnione, a w 3 zawieszono egzamin i wznowiono po sprawdzeniu pomieszczeń przez służby. W żadnej ze szkół bomby nie było, ale w jednej z nich przeprowadzono ewakuację i odwołano egzamin. Maturzyści przystąpią do niego w czerwcu.

Nieoficjalnie mówi się, że akcja zakłócająca matury może mieć podłoże polityczne i być związana ze Strajkiem Nauczycieli.

Bomba w "Hipolicie"?

Bomba w "Hipolicie"?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *