Rumianie świętowali 3 maja z zespołem Enej

Rumianie świętowali 3 maja z zespołem Enej

Rumianie świętowali 3 maja z zespołem Enej

Z okazji 228. rocznicy uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji, na boisku wielofunkcyjnym MOSiR odbyła się impreza rekreacyjno-sportowa. Zapraszamy do naszej fotorelacji!

Pomimo niesprzyjającej pogody, rumianie zjawili się tłumnie – rodziny z dziećmi, młodzież i starsi dumnie celebrowali wspólnie Święto Konstytucji 3 Maja. W tym roku festyn był także jednym z głównych punktów obchodów 65-lecia nadania praw miejskich Rumi. Cieszy więc spore zainteresowanie mieszkańców konkursem wiedzy na ten temat, który odbył się przed głównym koncertem gwiazdy imprezy – zespołu Enej.

W trakcie festynu przy ul. Bukowej można było obejrzeć również występy zespołu tanecznego SPIN, mecz piłki nożnej, konkursy toczenia piłek i rzutów karnych oraz młodzieżowy turniej rugby. Odbyła się też Rumska Talentiada 2019, czyli zawody sprawnościowe uczniów. Na najmłodszych w strefie zabaw czekały dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Oprócz występów sportowo–tanecznych i edukacyjnych, zgromadzeni mieli możliwość wysłuchania muzyki duetu smyczkowego Queens of Violins oraz Moniki Kitel z zespołem.

Największym zainteresowaniem cieszył się jednak ostatni tego dnia występ. Tuż przed koncertem o 19:00 w niebo wypuszczono biało-czerwone balony i tak nastrojona publiczność gorąco powitała zespół Enej. Radosne tańce trwały do wieczora, a rumianie wtórowali artystom przy większości ich piosenek.

Organizatorami imprezy byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, Miejski Dom Kultury w Rumi, Starostwo Powiatowe w Wejherowie i Urząd Miasta Rumi.

Zobaczcie, jak Rumia bawiła się w dniu Święta narodowego Trzeciego Maja!

Rumianie świętowali 3 maja z zespołem Enej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *