Rowerowy Maj w Rumi

Rowerowy Maj w Rumi

Rowerowy Maj w Rumi  fot UM

Od 6 maja ponad 300 młodych rumian dojeżdża do przedszkola i szkoły na rowerze, hulajnodze lub rolkach. Na najaktywniejszych czekają atrakcyjne nagrody. Trwa ogólnopolska kampania „Rowerowy Maj”.

To już szósta edycja największej kampanii, promującej zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. W całej Polsce w projekcie bierze udział 48 miast. W tym roku po raz pierwszy do programu przystąpiła Rumia. Kampania pilotażowo będzie realizowana w dwóch placówkach: Przedszkolu Pod Topolą oraz Szkole Podstawowej nr 1 im. Józefa Wybickiego.

Rowerowy Maj w Rumi
fot. UM

Inauguracja kampanii odbyła się w Przedszkolu pod Topolą, gdzie dzieci otrzymały odblaski, dzięki którym będą lepiej widoczne na drodze. Podobna akcja planowana jest również w SP nr 1. Dodatkowo do placówek zostały dostarczone stojaki rowerowe.

Uczestnicy kampanii otrzymali książeczki, w których będą zbierać naklejki przyznawane za każdy przyjazd do placówki edukacyjnej rowerem, hulajnogą, na rolkach, wrotkach lub łączony z podróżą komunikacją miejską albo samochodem. Najaktywniejsze klasy, oddziały przedszkolne oraz indywidualni uczestnicy otrzymają nagrody.

Kampania potrwa do 31.05, a jej podsumowanie, połączone z wręczeniem nagród, odbędzie się 15.06 na festynie „Rumia oczami dzieci”.

Info: Urząd Miasta Rumia

Rowerowy Maj w Rumi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *