Mistrzostwa Rumi w Lekkiej Atletyce dla Dzieci z Klas Intergracyjnych

Mistrzostwa Rumi w Lekkiej Atletyce dla Dzieci z Klas Intergracyjnych

Mistrzostwa Rumi w Lekkiej Atletyce dla Dzieci z Klas Intergracyjnych fot. MOSiR Rumia

23 maja odbyły się XV Mistrzostwa Rumi w Lekkiej Atletyce dla Dzieci z Klas Integracyjnych. W tym roku zawody odbywały się pod hasłem „Przez ruch do zdrowia”.

Celem imprezy było kształtowanie wytrwałości i wiary we własne siły, popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci niepełnosprawnych oraz przybliżenie im zasad ceremoniału olimpijskiego. Mistrzostwa rozpoczęły się od odegrania hymnu na parkingu przed rumskim MOSiR-em. Pozostałe wydarzenia – program artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 oraz poszczególne konkurencje – odbywały się na hali widowiskowo-sportowej.

W mistrzostwach wzięli udział uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Rumi, Szkoły Podstawowej nr 34 z Gdyni, Szkoły Podstawowej nr 28 z Gdyni oraz Szkoły Podstawowej nr 6 z Rumi.

W programie tegorocznych zawodów znalazły się różne konkurencje: wyścig na wózkach inwalidzkich, pchnięcie piłką lekarską, skok w dal oraz bieg na 30 m i na 200 m. Wydarzenie zakończył poczęstunek, zaś najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach zostali nagrodzeni upominkami.

Organizatorami piętnastych zawodów pod hasłem „Przez ruch do zdrowia” były placówki z Rumi: Szkoła Podstawowa nr 6, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta.

MOSiR Rumia

Mistrzostwa Rumi w Lekkiej Atletyce dla Dzieci z Klas Intergracyjnych