Kolejne atrakcje “Lipca w Rumi”

Kolejne atrakcje “Lipca w Rumi”

Kolejne atrakcje "Lipca w Rumi" mat. pras. UM Rumia

Lipiec to w Rumi najbardziej obfity w miejskie wydarzenia miesiąc wakacji. Znamy już kolejne – po koncercie Beaty Kozidrak i Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej – atrakcje tego cyklu.

Kolejną niespodzianką tegorocznej edycji „Lipca w Rumi” będzie Festiwal Światła w parku przy Miejskim Domu Kultury. Podświetlone zostaną m.in. drzewa i Dworek pod Lipami. Na zakończenie odbędzie się pokaz pirotechniczny, teatr ognia i dwa kilkunastominutowe pokazy laserowe. Festiwal rozpocznie się w sobotę 20 lipca o godzinie 22:00 i potrwa dwie godziny. Wstęp bezpłatny, na miejscu będzie strefa gastronomiczna. A to dopiero pierwszy news!

Kolejne atrakcje "Lipca w Rumi"
mat. prom. UM Rumia

Tydzień później tematem przewodnim weekendu stanie się pyszne jedzenie. Czeka nas dwudniowy zlot Food Trucków, czyli dań na wynos, przygotowywanych i serwowanych z samochodów gastronomicznych. Restauracje na kółkach zagoszczą w Parku Miejskim Domu Kultury, oferując mieszkańcom menu z niemal każdego zakątka świata.

Zlot food trucków odbędzie się w ostatni weekend lipca (27-28 lipca). Strefa gastronomiczna zostanie utworzona z kilkunastu pojazdów, serwujących smaki z czterech stron świata. Ponadto każdy, bez względu na wiek, będzie mógł skorzystać z bezpłatnej strefy relaksu oraz sektora gier planszowych. Z myślą o najmłodszych pojawi się też mini plac zabaw.

Kolejne atrakcje "Lipca w Rumi"
mat. prom. UM Rumia

Sobotnią imprezę zwieńczy występ popularnego polskiego DJ-a i producenta C-Bool’a. Naszym miejskim parkiem zawładną wtedy dyskotekowe klimaty, a występ C-Bool’a – wielokrotnie nagradzanego polskiego producenta muzycznego, który zasłynął dzięki tytułom takim jak: „Wonderland”, „Never go away” czy „DJ is your second name”, zostanie wzbogacony o wyjątkowe efekty audiowizualne. Początek jego muzycznego seta w sobotę 27 lipca o godz. 21:00. Wstęp oczywiście darmowy. Artysta nagrał filmowe zaproszenie na swój występ:

Połączony z koncertem zlot food trucków będzie ostatnim wydarzeniem tegorocznego „Lipca w Rumi”.

Źródło: Urząd Miasta Rumia

Kolejne atrakcje "Lipca w Rumi"