Dzień Dziecka z MOSiR już od jutra!

Dzień Dziecka z MOSiR już od jutra!

Dzień Dziecka z MOSiR już od jutra! Dzień Dziecka 2018 - fot. MOSiR Rumia

Święto milusińskich tuż tuż. Jakie atrakcje dla najmłodszych przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi?

Zabawy z okazji Dnia Dziecka zaczną się już jutro. W piątek 31 maja o godz. 10:00 rozpocznie się Dziecięca Sesja Rady Miejskiej. Pociechy z rumskich szkół i przedszkoli na dwie godziny „przejmą miasto we władanie” podczas posiedzenia na antresoli hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u Rumia. Również jutro rozpoczną się dwudniowe zmagania podczas imprezy biegowej „Piekło Północy”. O ile dłuższe trasy są nie lada wyzwaniem nawet dla dorosłych, o tyle najkrótszy bieg – “Siódemka dla Siódemki” na ok. 7 km – może być odpowiednią konkurencją także dla najmłodszych biegaczy.

Dzień Dziecka z MOSiR już od jutra!
fot. MOSiR Rumia

W sobotę 1 czerwca MOSiR zaprasza do swojej hali widowiskowo-sportowej na turniej „Rodzinnie i sportowo z tenisem stołowym” – zapisy od godz. 8:45, otwarte dla wszystkich. O godz. 9:25 nastąpi losowanie gier, a w godzinach 9:30-11:30 odbędą się rozgrywki w poszczególnych kategoriach wiekowych. Finałowe pojedynki, nagrodzenie zwycięzców oraz quiz z nagrodami potrwają do południa. Po południu rozpocznie się Turniej Rodzinny, w którym może wziąć udział rodzic oraz dziecko, a także turniej OPEN (12:00–14:30). Każdy uczestnik może brać udział tylko w jednej kategorii wiekowej w bloku porannym oraz w jednej kategorii w bloku popołudniowym. Turnieje rozgrywane będą systemem „każdy z każdym” lub do dwóch przegranych pojedynków, w zależności od ilości zgłoszonych zawodników.  Dla laureatów trzech pierwszych miejsc przewidziane są puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, a na zwycięzców turnieju OPEN za pierwsze cztery miejsca oczekują nagrody finansowe (400, 300, 200 i 100zł). Organizatorzy wydarzenia to: Akademia Tenisa Stołowego „Małe Trójmiasto”, MOSiR Rumia, SL SALOS Rumia oraz Urząd Miasta w Rumi.

Dzień Dziecka z MOSiR już od jutra!
Dzień Dziecka 2018 – fot. MOSiR Rumia

To nadal nie koniec! W niedzielę 2 czerwca o godz. 13:30 na boisku przy ul. Bukowej rozpocznie się Festiwal Dmuchańców, przygotowany przez MOSiR Rumia oraz Urząd Miasta Rumi.

Info: MOSiR Rumia

Dzień Dziecka z MOSiR już od jutra!