Dzień Dziecka w Rumi – Święto Kolorów i Festiwal Dmuchańców

Dzień Dziecka w Rumi – Święto Kolorów i Festiwal Dmuchańców

Dzień Dziecka w Rumi - Święto Kolorów i Festiwal Dmuchańców  plakat: UM Rumia

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Także w Rumi nie zabraknie z tej okazji rozrywki dla naszych maluchów, które będą mogły pobawić się na Festiwalu Dmuchańców, jak również dla młodzieży – dla nich zorganizowane zostanie Święto Kolorów.

Zacznijmy więc od propozycji dla młodzieży, którą jest „Święto Kolorów” – taneczne i radosne wydarzenie polegające na wzajemnym obrzucaniu się kolorowym proszkiem w rytm muzyki klubowej. Odbędzie się ono 1 czerwca o godz. 15:00 na Scenie Letniej, przy Miejskim Domu Kultury w Rumi. Wstęp na Holi Festival jest bezpłatny. Płatne są natomiast atrakcje, które będą czekać na chętnych: oryginalne proszki Holi w dziewięciu kolorach, kolorowa wata cukrowa oraz specjalne wyrzutnie. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na facebookowym profilu, w wydarzeniu Holi Festiwal – Święto Kolorów w Rumi oraz na stronie www.holifestival.pl.

Propozycją bardziej rodzinną, z której skorzystają małe dzieci, jest „Festiwal Dmuchańców„. Odbędzie się on w niedzielę 2 czerwca w godzinach 13:30-18:00 na boisku wielofunkcyjnym przy ulicy Bukowej. Patronat nad wydarzeniem objął Rugby Club Arka Rumia oraz burmistrz Michał Pasieczny. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wśród czekających na mieszkańców atrakcji pojawi się kilkanaście dmuchanych zjeżdżalni, z których najmłodsi będą mogli skorzystać po wykonaniu konkurencji sportowych. Przepustką do darmowej strefy będą opaski, wręczane dzieciom po zrealizowaniu dostosowanych do ich wieku zadań.

Ponadto dostępna będzie strefa bezpłatnych atrakcji, przeznaczona do osób, które głosując, przyczynią się do powstania Podwórka Talentów Nivea w Rumi. Mieszkańcy będą mieli okazję skorzystać również ze stanowisk gastronomicznych, gdzie będzie można zakupić m.in. watę cukrową oraz popcorn.

Organizatorami wydarzenia są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, Rugby Club Arka Rumi oraz Urząd Miasta Rumi.

Dzień Dziecka w Rumi - Święto Kolorów i Festiwal Dmuchańców

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *