Rolkarze rywalizowali w Rumi

Rolkarze rywalizowali w Rumi

Rolkarze rywalizowali w Rumi  fot. MOSiR Rumia

Zakończyły się zmagania w ramach drugich Ogólnopolskich Zawodów Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumi. Wydarzenie odbyło się w minioną sobotę 8 czerwca na terenie MOSiR-u. Ta dyscyplina staje się coraz bardziej popularna, o czym świadczy trzykrotny wzrost liczby uczestników względem poprzedniej edycji.

Rumię reprezentowało 19 zawodniczek, które od wielu miesięcy przygotowywały się do tego wydarzenia. Uczestnicy rywalizowali w konkurencjach solo oraz par sportowych. Nie zabrakło także pokazów grupowych, a publiczność dopingowała swoich faworytów z trybun. Zwieńczeniem starań rumskich reprezentantek były pierwsze miejsca w kategorii beniaminków, młodziczek, juniorek oraz drugie miejsca wśród kadetek i seniorek.

Jazda figurowa na rolkach to młoda, ale bardzo prężnie rozwijająca się dyscyplina w Polsce. By zdobyć uznanie sędziów i publiczności, zawodnicy wykonują kilkuminutowe układy choreograficzne w rytm muzyki. Zazwyczaj nie brakuje widowiskowych skoków czy piruetów. Sport ten uczy dyscypliny, cierpliwości oraz wytrwałości. Mogą go uprawiać zarówno dzieci, nastolatkowie, jak i dorośli czy seniorzy. Nierzadko zdarza się, że rodzic trenującego dziecka sam zaczyna jeździć i próbuje swoich sił w amatorskich zawodach. Jak podkreślają organizatorzy tego wydarzenia z Klubu Jazdy Figurowej „Spin on Rolls Rumia”, do tej pory polscy zawodnicy startowali wyłącznie poza granicami kraju, gdyż na terenie Polski nie odbywały się zmagania o takiej randze. Ogólnopolskie Zawody Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumi stały się więc szansą na integrację środowiska rolkarskiego oraz wymiany doświadczeń.

Po raz pierwszy Ogólnopolskie Zawody Rolkarstwa Figurowego o Puchar Rumi odbyły się we wrześniu 2018 roku. Nigdy wcześniej pasjonaci tego sportu nie mieli możliwości zaprezentowania swoich umiejętności na terenie kraju. Za pierwszym razem o puchar Rumi walczyło ponad dwadzieścioro miłośników i miłośniczek rolkarstwa z całej Polski, w różnych kategoriach wiekowych. Zawodniczki z rumskiego klubu również wypadły wówczas bardzo dobrze.

Organizatorami wydarzenia byli Klub Jazdy Figurowej Spin on Rolls oraz MOSiR Rumia. Patronat nad mistrzostwami objął Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

Źródło: MOSiR Rumia, UM Rumia

Zdjęcia: MOSiR Rumia

Rolkarze rywalizowali w Rumi

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *