Rumianie z wizytą u Pary Prezydenckiej

Rumianie z wizytą u Pary Prezydenckiej

Rumianie z wizytą u Pary Prezydenckiej fot. Dorota Gadomska, SP 10

3 czerwca br. z inicjatywy wicedyrektor SP 10 w Rumi p. Doroty Gadomskiej, która jednocześnie jest opiekunem dwóch rumskich gazetek szkolnych: „Kurierek z rumskiej 10-tki” i „Ogryzek”, odwiedziła z młodymi adeptami sztuki dziennikarskiej ogrody Rezydencji Belweder, by wspólnie z Parą Prezydencką wziąć udział w akcji „Bezpieczne wakacje” i przez zabawę uczyć się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

Po wspólnym odśpiewaniu piosenki, wręczyliśmy Prezydentowi pamiątkę, którą wykonała specjalnie na tę okazję p. Elżbieta Ambo oraz rysunek przedstawiający Prezydenta, namalowany przez ucznia klasy 4A. Uczniowie brali udział w różnorodnych zajęciach i pokazach przedstawicieli formacji służb ratowniczych oraz mundurowych, m.in. Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowych. Z zaciekawieniem podziwiali m.in. roboty wykorzystywane w wojsku, przymierzali kuloodporne kamizelki i ubiór sapera, poznawali tajniki kryminalistyki, jak również udzielania pierwszej pomocy za pomocą automatu.

Wszyscy otrzymali paszporty Straży Granicznej. Para Prezydencka zadbała również o wystawne posiłki dla wszystkich uczestników, a szczególnie dzieci, które dostały lody kulki. Warto nadmienić, że Para Prezydencka podeszła do uczniów, by zamienić kilka słów i wykonać pamiątkowe zdjęcia. Przy wyjściu pracownicy BOR wręczyli każdemu z uczestników plecaki z pamiątkami.

 

Dziękuję za wspaniałe chwile i naukę przez doświadczenie.
Dorota Gadomska
wicedyrektor SP 10 w Rumi

Rumianie z wizytą u Pary Prezydenckiej