Intensywny 15 czerwca w Rumi

Intensywny 15 czerwca w Rumi

Intensywny 15 czerwca w Rumi fot. Rumski Fiat 125p

W nadchodzącą sobotę mieszkańcy naszego miasta na pewno nie będą się nudzić. Urząd Miasta we współpracy z MDK, Honorowym Krwiodawstwem i Stacją Kultura przygotował liczne turnieje oraz spotkania. Odbędzie się także wyjątkowy moto-piknik.

Dzień otworzy akcja Honorowego Krwiodawstwa w NZOZ Panaceum przy ul. Katowickiej 16 w Rumi Janowie. W godzinach 9:00-14:00 na wszystkich chętnych będzie czekał personel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku oraz przychodni NZOZ „Panaceum”. Celem akcji jest propagowanie wzorowej postawy obywatelskiej oraz honorowego oddawania krwi na rzecz osób przewlekle chorych. Wszyscy dawcy, w podziękowaniu za udział w akcji, oprócz standardowych zestawów podarunkowych otrzymają miejskie workoplecaki z odblaskami. Przypomnijmy, że Rumia jest liderem wśród pomorskich organizatorów zbiórek krwi. Tylko podczas styczniowej akcji, odbywającej się pod hasłem „Krew i szpik w Rumi”, udało się zebrać dokładnie 72 litry życiodajnego płynu.

Oddawanie krwi może wyczerpać. Osłabionych zapraszamy do odzyskania sił w hali MOSiR. W godzinach 10:00-16:00 odbędzie się tam Turniej Tańca Szkoły Szczepan. Podziwianie występów tanecznych z pewnością odpręży widzów.

Natomiast amatorom odpoczynku na świeżym powietrzu proponujemy udział w czterogodzinnym festynie “Rumia Oczami Dzieci”. Impreza skierowana do najmłodszych mieszkańców miasta i ich rodziców, wyłoni laureatów tytułowego projektu, w ramach którego od 1 lutego do 15 czerwca włącznie uczestnicy wykonali sześć zadań tematycznych i/lub wzięli udział w trzech konkursach – plastycznym, literackim i fotograficznym. Najlepsze prace zostaną opublikowane w formie miejskiego kalendarza, albumu fotograficznego oraz książki z bajkami. Będzie to druga odsłona tej imprezy, pierwsza zakończyła się w maju. Odbędzie się również podsumowanie akcji “Rowerowy Maj w Rumi” i wyróżnienie jej najbardziej aktywnych uczestników. Start o godz. 12:00 przy Scenie Letniej MDK Rumia. Wtedy też rozpocznie się rejestracja potencjalnych Dawców Szpiku.

Spragnionych nieco innych emocji kierujemy w godzinach 14:00-16:00 na boisko MOSiR przy ul. Gdyńskiej na finałowy Mecz o Mistrzostwo I Ligi Rugby XV. Stawką meczu będzie nie tylko zwycięstwo w lidze, ale także baraże z Arką Gdynia Rugby o awans do Ekstraligi. Mecz na szczycie Arka Rumia – Sparta Jarocin to wydarzenie dla zwolenników ostrej rywalizacji.

Po meczu, na 16:30 zapraszamy wszystkich na wyjątkowy moto-piknik pod Scenę Letnią MDK Rumia przy ul. Mickiewicza 19. Wystawa samochodów z okazji symbolicznego, IV Rumskiego Rajdu “W drodze po szpik” to wyjątkowe połączenie pasji i chęci niesienia pomocy potrzebującym. 28 maja obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Nowotworami Krwi – swoim piknikiem organizatorzy zwracają uwagę właśnie na temat nowotworów krwi oraz namawiają do rejestracji potencjalnych Dawców Szpiku. Do wzięcia udziału w wydarzeniu zapraszają wszystkich zmotoryzowanych pasjonatów zabytkowych aut, ale również rodziny oraz opiekunów z dziećmi. Akcja #wdrodzeposzpik powstała w 2017 roku, aby wesprzeć osoby borykające się z ciężką chorobą, jaką jest białaczka. – Projekt ciągle się rozwija. Przyłącza się coraz więcej osób, by pomóc w organizacji oraz wiele grup motoryzacyjnych, które też chcą pokonywać kilometry “po szpik”. Pracujemy też nad stworzeniem Stowarzyszenia W Drodze Po Szpik. Chętnych do wsparcia projektu – choćby symboliczną złotówką, by przyczynić się do rozwoju akcji – zapraszam na portal Patronite, profil W Drodze Po Szpik – zachęca organizator Rajdu Adam Januszewski, który niedawno pobił rekord Chrisa Marshalla, umieszczając na swoim aucie Rumski Fiat 125p kilka tysięcy świątecznych lampek. Sobotnia impreza będzie szczególnym pretekstem do wsparcia polskiego banku szpiku DKMS. Niech motto organizatora

“Przemierzonymi kilometrami zbliżamy się do większej ilości potencjalnych dawców szpiku”

wyrazi się w Rumi. Serdecznie zapraszamy!

 

Źródło: UM, MOSiR, MDK, Rumski Fiat 125p

Intensywny 15 czerwca w Rumi

1 Comment

  1. Anna Pracownik Biblioteki

    Dzień dobry, małe sprostowanie: premiera etiudy młodzieżowej “Między półkami czai się myśl” Odbędzie się dzisiaj, t.j. 14 czerwca o 20:15 w Stacji Kultura.

Komentowanie wyłączone