Komunikat prasowy IMGW-PIB – temperatura do 32°C

Komunikat prasowy IMGW-PIB – temperatura do 32°C

- kategoria Aktualności, Komunikaty
@Gazeta Rumska
Komunikat prasowy IMGW-PIB - temperatura do 32°C  IMGW-PIB prognoza burz

Fala upału będzie dość krótkotrwała, ponieważ już w nocy z środy na czwartek i w czwartek od północnego zachodu przemieszczał się będzie front chłodny, za którym napłynie chłodniejsze powietrze. W czwartek upał utrzyma się na południu Polski, gdzie temperatura powietrza wyniesie do 32°C. Z przemieszczaniem się frontu związane będą burze. Kolejne dni będą chłodniejsze, powrót upału możliwy jest w niedziele na zachodzie Polski.

Komunikat prasowy IMGW-PIB - temperatura do 32°C
IMGW-PIB prognoza burz

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach również ostrzega przed suszą rolniczą w woj: zachodniopomorskim, pomorskim, łódzkim, lubelskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Opady burzowe obserwowane w ostatnim tygodniu nie poprawiły sytuacji suszowej, a brak opadów w najbliższych dniach powoduje, że susza będzie postępować.

Burze możliwe będą na północy i północnym zachodzie Polski, głównie późnym popołudniem i pod wieczór. Nad obszar ten nasunie się zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym. Za frontem napłynie polarne morskie powietrze, które przyniesie ochłodzenie. Przed frontem chłodnym zaznaczy się również linia zbieżności. Będą to zjawiska lokalne, niemniej miejscami będą mogły towarzyszyć im silne zjawiska. Możliwe będą porywy wiatru do 90 km/h (z prawdopodobieństwem poniżej 30% nieco silniejsze), miejscami opady gradu do 4 cm oraz silne opady deszczu, do 30 mm. Biometeo niekorzystne.

Źródło: IMGW-PIB, Przygotowali: Szymon Ogórek, Grzegorz Walijewski 

Komunikat prasowy IMGW-PIB - temperatura do 32°C

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *