Koncert Uwielbienia w Boże Ciało [FOTORELACJA]

Koncert Uwielbienia w Boże Ciało [FOTORELACJA]

- kategoria Kultura, Wydarzenia
@Gazeta Rumska
Koncert Uwielbienia w Boże Ciało [FOTORELACJA]  Bogu Chwała! / fot. Jacek Kłeczek

Długi czerwcowy weekend w Rumi rozpoczął się koncertem Uwielbienia „Bogu-Chwała!”. Występy rozpoczęły się o godz. 18:00 w czwartek Bożego Ciała 20 czerwca na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Bukowej. Wstęp na imprezę był bezpłatny.

To już piąta edycja koncertu, którego organizatorem – we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji – było specjalnie do tego celu powołane Stowarzyszenie Na Rzecz Ewangelizacji i Krzewienia Kultury Chrześcijańskiej „Bogu Chwała!” – tłumaczy Krzysztof Gatz, prezes zarządu stowarzyszenia. – Koncert jest naszą odpowiedzią na apel papieża Franciszka, który wielokrotnie wzywał do wyjścia z dziełem ewangelizacji „na ulice”, by w nowych formach duszpasterskich głosić Dobrą Nowinę. Stąd nasza obecność nie w przestrzeni sakralnej, ale właśnie na stadionie, na dużej scenie z profesjonalną oprawą – nagłośnieniem i oświetleniem.

Data wydarzenia została wybrana nieprzypadkowo.

Tego dnia wiele osób bierze udział w procesji i mszy świętej, a my chcemy to świętowanie przedłużyć i nadać mu formę radosnego, rodzinnego spotkania. – informował Krzysztof Gatz.

Na scenie usłyszeliśmy piosenki uwielbienia w wykonaniu Chóru „Bogu Chwała!” z zespołem, dziecięcego chórku „Dzieci Chwały” oraz solistów: Joanny Knitter, Kingi Pruś, Krzysztofa Majdy i Szymona Reszki. Chór przygotowywała i pokierowała Weronika Korthals. Zespołem instrumentalnym kierował Mirosław Hałenda, który jest również autorem wszystkich aranżacji dla chóru. Z kolei aranżacje piosenek dla dzieci przygotował i wykonał Bartłomiej Chytła. Modlitwę poprowadzili ks. Mariusz Świerczyński i ks. Krystian Wilczyński.

Wydarzenie było także okazją do indywidualnej modlitwy i rozmowy z członkami Diakonii Ewangelizacji oraz kapłanami. Na miejscu można było kupić książki i pamiątki religijne z „Anielskiej Księgarni”. Na koniec zgromadzeni wierni otrzymali błogosławieństwo.

Patronatem honorowym koncert objęli: Sławoj Leszek Głódź – arcybiskup metropolita gdański, Gabriela Lisius – starosta wejherowski, Krzysztof Krzemiński – burmistrz Redy, Michał Pasieczny – burmistrz Rumi.

Info: MOSiR

Zdjęcia: Jacek Kłeczek

Koncert Uwielbienia w Boże Ciało [FOTORELACJA]

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *